Windows 10 Yönetici Hesabı Değiştirme

Yönetici hesabını bilgisayarı ilk aldığımızda babamın e-postasını ayarlamıştık. Üstünden yıllar geçti, artık kendi e-postamı yönetici yapmak istiyorum. Fakat yönetici hesabı tamamen kaldırıp kendi hesabımı yönetici yapmak istiyorum. Bunu yaparken de şuan ki yönetici hesaptaki bilgilerin ( program, fotoğraf, v,deo vb. ) kendi hesabıma geçirmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Yani kısacası altta görmüş olduğunuz hesabı bilgisayardan tamamen kaldırıp ( o hesaba bağlı uygulama, fotoğraf vb. gitmeden ) kendi hesabımı bağlamak istiyorum
|

Kullanıcılarımıza yardımcı olmak için çeviri hizmeti kullanmaktayız. Lütfen dil bilgisi hatalarını affedin.

Merhaba Berke

Bu hesaptaki tüm dosya ve klasörleri bir USB sürücüsüne kopyalamanız, ardından yeni hesabı oluşturmanız ve bu verileri yeni hesaba kopyalamanız gerekir.

Ancak, bunun bir Microsoft Hesabı olduğunu göz önünde bulundurarak, bu hesapta satın alınan herhangi bir yazılım büyük olasılıkla yeni hesapta çalışmaz, çünkü bu diğer Microsoft Hesabı ile ilişkilidir

Hesap değiştirmek için:

Orijinal hesaptaki tüm verileri yedekleme

Hesaplara Git - Aile ve Diğer Kişiler

'Bu bilgisayara başka birini ekle'yi tıklatın

Yeni bir hesap oluşturmak için istemleri izleyin

Ayarlar uygulamasını kapatma

Bu kullanıcı hesabından çıkış

Yeni hesabınızda oturum açın

Başlat Düğmesini tıklatın, netplwiz yazın ve Enter tuşuna basın

Ortaya çıkan iletişim kutusunda, eski hesabı seçin ve 'Kaldır'ı tıklatın

Bu, yeni Yönetici Hesabınız eski hesabın yerini alacak

Power to the Developer!

MSI GV72 - 17.3", i7-8750H (Hex Core), 32GB DDR4, 4GB GeForce GTX 1050 Ti, 256GB NVMe M2, 2TB HDD

45 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Üzgünüm bu yardımcı olmadı.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme Eylül 19, 2021 Görüntüleme 15.890 Şunlara uygulanır: