klavye alt gr tuşu

Benim sorunum şu klavyede alt ve alt gr konbinli tuşlar not defteri vb uygulamalarda da denemiş olmama rağmen çalışmıyor mesela alt gr+3 kombini çalışmıyor benzer bir örnek verecek olursam alt gr+7 tuşundaki süslü parenteze erişemiyorum ama uygulama dışında alt+f4 tuşu çalışıyor mesela ctrl+alt+delete tuşu çalışıyor hatta not defteri gibi uygulamalarda alt gr+8'de çalışıyor bunun sebebi ne olabilir?

Not: Üç farklı klavye (harici ve notebook klavyesi) deneme yapıldı. Aynı sorun ekran klavyeside veriyor 

* Lütfen daha küçük bir sayfa numarası deneyin.

* Lütfen yalnızca sayı girin.

Merhaba İBRAHİM CİHANAYDIN,

Yanıtımızın gecikmesinden dolayı gösterdiğiniz anlayış için çok teşekkür ederim. Klavyeniz ile ilgili yaşadığınız soruna yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Lütfen aşağıdaki adımları takip ederek klavye düzeninizi kontrol etmenizi rica ederim. 

Başlat menüsü > Ayarlar > Zaman ve Dil > Tercih edilen diller > Seçenekler > Klavye ayarına geldiğinizde klavyeniz,n Türkçe klavye olup olmadığını kontrol etmenizi rica ederim. Eğer değilse Klavye ekle biriminden Türkçe Q Klavye ekleyerek sorunu gözlemleyiniz. 

Eğer sorun devam ederse lütfen soruların yanıtları ile iletişime geçiniz. 

Windows versiyonunuz nedir? Başlat menüsüne winver yazarak bulabilirsiniz. Ekran görüntüsünü iletmeden önce lütfen kişisel bilgilerinizi gizleyiniz. Ekran görüntüsü almak için bağlantıdan yararlanabilirsiniz. 

Bu sorun ile ne kadar süredir karşılaşmaktasınız? 

Sorun ile karşılaşmadan önce bilgisayarınızda herhangi bir değişiklik yapmış mıydınız? 

Bilgisayar marka ve modeliniz nedir? (Eğer ayrı ise, klavye marka ve modeliniz nedir? )

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır. Konu ile ilgili yanıtınızı bekliyor olacağız. 

Herhangi başka bir sorunuz olursa çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılar,

Berna

4 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıtı ne kadar faydalı buldunuz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Öncelikle ilk çözüm önerisinde belirtmiş olduğunuz çözümü denedim.Fakat zaten seçili olduğundan bir şey yapamadım.

İkinci olarak bilgisayar olarak toshiba SATELLITE L850-1RF modelini kullanmaktayım Bu sorunla yaklaşık bir hafta oldu uğraşmaktayım. Bu sorundan önce özel bir program yüklemedim. Birden ortaya çıktı. Güncelleme sonrası olabilir

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Güncelleme sonrası bu sorunun oluştuğundan süphelendiğinizi belirtmişsiniz. Windows'unuzu güncelledikten sonra sürücülerinizin güncel bir durumda olup olmadığını kontrol etmiş miydiniz?

Öncelikle üretici web sayfasından sürücülerinizin en güncel halde olup olmadığından emin olmanızı rica ederim.

Eğer en güncel halde ise lütfen sürücülerinizi uyumluluk modunda yükleyerek sorunu test ediniz. Uyumluluk modunda yüklemek için, sürücülerinizi cihazınızdan kaldırınız ve üretici web sayfasına giderek tekrar indiriniz. Ardından, 

1. Sürücü kurulum dosyasını sağ tıklatınız ve özelliklere tıklayınız.
2. Uyumluluk sekmesini tıklayın ve "Bu programı uyumluluk modunda çalıştır" kutusunu işaretleyiniz.
3. Yüklemek için dosyayı çalıştırınız Uygula'ya tıklayınız ve Tamam'ı tıklarak sorunu kontrol ediniz. 

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır. Durum ile ilgili bilgilendirmenizi bekliyor olacağız. 

Saygılar,

Berna

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Güncelleme sonrası bu sorunun oluştuğundan süphelendiğinizi belirtmişsiniz. Windows'unuzu güncelledikten sonra sürücülerinizin güncel bir durumda olup olmadığını kontrol etmiş miydiniz?

Öncelikle üretici web sayfasından sürücülerinizin en güncel halde olup olmadığından emin olmanızı rica ederim.

Eğer en güncel halde ise lütfen sürücülerinizi uyumluluk modunda yükleyerek sorunu test ediniz. Uyumluluk modunda yüklemek için, sürücülerinizi cihazınızdan kaldırınız ve üretici web sayfasına giderek tekrar indiriniz. Ardından, 

1. Sürücü kurulum dosyasını sağ tıklatınız ve özelliklere tıklayınız.
2. Uyumluluk sekmesini tıklayın ve "Bu programı uyumluluk modunda çalıştır" kutusunu işaretleyiniz.
3. Yüklemek için dosyayı çalıştırınız Uygula'ya tıklayınız ve Tamam'ı tıklarak sorunu kontrol ediniz. 

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır. Durum ile ilgili bilgilendirmenizi bekliyor olacağız. 

Saygılar,

Berna

Öncelikle yardımınız ve ilginiz için teşekkürler. Fakat ben dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Donanımım bağlantılı ve ekstra kablosuz klavye kullanıyorum birde zaten sorun klavyelerden kaynaklanıyor olsa 3 farklı klavyelerin hepsinde aynı sorun olması ne kadar mümkün olabilirdi. Buna rağmen sürücüleri kaldırıp tekrardan yükledim. Fakat maalesef sorun devam etmekte. Verdiğim örnekte olduğu gibi bazı kambinasyonlar çalışmıyor. Mesela alt+7 çalışmıyor fakat alt+8 çalışıyor.Yani çok garip bir şekilde tutarsızlık oluşuyor

·

Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Sorunu sınamak adına Temiz Önyükleme yapmanızı öneririm. Temiz Önyükleme, Windows’u asgari sayıda program ve sürücüyle başlatır. Böylece herhangi bir üçüncü parti uygulama ya da programın soruna sebep olup olmadığını gözlemleme şansımız olur.

Windows'ta temiz önyükleme gerçekleştirme

Lütfen makaledeki Temiz önyükleme gerçekleştirdikten sonra sorunun nedenini belirleme ve Temiz önyükleme sorun giderme işleminden sonra bilgisayarı normal başlayacak şekilde sıfırlama başlıkları altındaki adımları izlemeyi unutmayınız.

Umarım yanıtım faydalı olacaktır. Durum ile ilgili bilgilendirirseniz sevinirim. 

Herhangi başka bir konuda sorunuz olursa çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılar,

Berna

·

Söylediklerinizi yaptım ve uygulamayı buldum. Avast cleanup uygulaması sebep oluyormuş. Fakat şuan alt tuşu aktif değil alt gr çalışıyor bu normal mi? 

Geri bildiriminiz için çok teşekkür ederim. Hangi uygulamanın neden olduğunu bulmanıza sevindim. 

Alt tuşu ile tam olarak nasıl bir işlem (hangi işlemleri) gerçekleştirmeye çalışmaktasınız?

ctrl+ alt + delete yaptığınızda çalışıyor mu? 

Eğer çalışmıyorsa Temiz Önyükleme de bu işlemi yapmayı denediniz mi?  Sonuçları ne oldu? 

Yanıtınızı bekliyor olacağız. 

Bu konu ya da başka bir konuda sorunuz olursa çekinmeden ileitşime geçebilirsiniz. 

Saygılar,

Berna

Geri bildiriminiz için çok teşekkür ederim. Hangi uygulamanın neden olduğunu bulmanıza sevindim. 

Alt tuşu ile tam olarak nasıl bir işlem (hangi işlemleri) gerçekleştirmeye çalışmaktasınız?

ctrl+ alt + delete yaptığınızda çalışıyor mu? 

Eğer çalışmıyorsa Temiz Önyükleme de bu işlemi yapmayı denediniz mi?  Sonuçları ne oldu? 

Yanıtınızı bekliyor olacağız. 

Bu konu ya da başka bir konuda sorunuz olursa çekinmeden ileitşime geçebilirsiniz. 

Saygılar,

Berna

kusura bakmayın işlerimden dolayı geri dönüş yapamadım sorun alt gr tuşu için düzeldi alt tuşu için devam ediyor alt+f4 ctrl+alt+delete tuşları çalışıyor temiz önyüklemede yaptım oda işe yaramadı yeniden yardımlarınız için teşekkür ederim

Yanıt vermede yaşanan gecikmeden dolayı gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederim. Sorunu açıklığa kavuşturmak adına şuan sadece alt tuşunuzun çalışmadığını anlıyorum, doğru mudur? 

Lütfen sorunun ekran klavyesinde de meydana gelip gelmediğini kontrol ediniz. Ekran klavyesi için bağlantıdan yararlanabilirsiniz. 

Ek olarak klavyeniz için üretici web sayfasından yeni yayınlanan bir yazılımın olup olmadığını ve sürücünüzün güncel olup olmadığını kontrol etmenizi rica ederim. 

Bunların yanı sıra 1803 versiyonunu kullandığınızı görüyorum. Bekleyen Windows güncellemelerinizi de gerçekleştirmeniz ve sorunu kontrol etmenizi rica ederim.  Başlangıç  düğmesini seçip Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Windows Update 'e giderek güncellemeleri kontrol edebilirsiniz. 

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır. Durum ile ilgili bilgilendirme yaparsanız sevinirim. 

Herhangi başka bir sorunuz olursa bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Saygılar,

Berna

Söylediklerinizi uyguladığım halde sonuç malesef resimdeki gibidir. Anlayışınız için yeniden teşekkür ederim

Soru Bilgisi

Son güncelleştirme Nisan 15, 2021 Görüntüleme 4.592 Uygulandığı öğe: