Windows 10 Mayıs 2019 (1903) Güncelleştirmesi'ni Edinme

Merhaba,

Windows 10 işletim sistemi için yayınlanan yepyeni ve heyecan dolu bir güncelleme ile karşınızdayız!

Eşsiz özelliklere sahip olan ve şimdiye kadarki en iyi Windows 10 sürümü deneyimi yaşatan Windows 10 Mayıs 2019 (1903-19H1) Güncelleştirmesi'ni edinmek için sabırsızlandığınızı biliyoruz ve en az biz de sizin kadar heyecanlıyız.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'nin başlıca özelliklerini incelemek, sizi daha da heyecanlandıracak:

1 - Açık Tema:

Windows 10'da Başlat menüsüne, Eylem Merkezi'ne, Görev Çubuğu'na, dokunmatik klavyeye ve diğer öğelere açık tonlu ışık renkleri getiren gerçek bir sistem teması sunar.

2 - Windows Sandbox:

Bu özellik, güvenilmeyen programları yüklemek ve çalıştırmak için, sanal bir ortam oluşturmak için donanım sanallaştırmasını ve Microsoft Hypervisor teknolojisini kullanır. Uygulamayı kullanmayı tamamladığınızda oturumunuzu kapatmak, her şeyi otomatik olarak silecektir. Sanal bir Windows'da şüphelendiğiniz programları test etmek hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bkz: Windows Sandbox kullanımı

3 - Ayrılmış Depolama:

Ayrılmış Depolama, güncelleştirmeleri yükleme sorunlarını azaltmak için geçici depolama alanı olarak kullanılmak üzere mevcut depolama alanının bir kısmını ayırmak için tasarlanmış yeni bir özelliktir.

4 - Önerilen Sorun Giderme:

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'nin en iyi özellikleri arasında, Windows 10'un cihazınızdaki birçok kritik sorunu otomatik olarak gidermesini sağlayan yeni bir özellik olan Önerilen Sorun Giderme'yi de bulacaksınız.

5 - Güncelleştirmeleri Geçici Süre Durdurma:

Windows Update üzerinden bilgisayarınız için yayınlanmış güncelleştirmelerin yüklenmesini, belli bir süre içerisinde tamamen durdurabilirsiniz ve bilgisayarınızı tekrar güncelleştirmeniz gerektiği zaman ise kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bunlar, heyecan verici özelliklerden sadece birkaçı ve Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'nde sizi birçok sürpriz özellik bekliyor!

Farkındayız, artık bir an önce Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni yüklemek istiyorsunuz. O halde Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni nasıl yükleyeceğinize geçelim.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni Edinme:

Yapmanız gereken işlemler oldukça basit ve endişelenmenize gerek yok. Tüm dosyalarınız olduğu yerde kalacak ve siz de bu sırada arkanıza yaslanın, bu güzel anın keyfini çıkarın.

Hadi başlayalım:

1 - Windows 10'u İndirin sitesine ilerleyin ve burada bulunan ''Hemen Güncelleştirin'' butonuna tıklayın.

2 - ''Hemen güncelleştirin'' butonuna basarak bilgisayarınıza indirilen ''Windows10Upgrade9252'' isimli Windows 10 Güncelleştirme Yardımcısı programını yönetici olarak çalıştırın.

3- Windows 10 Güncelleme Yardımcısı, bilgisayarınız için en son Windows 10 sürümünü kullanıp kullanmadığınızı denetleyecek ve Windows 10 1903 güncelleştirmesini yüklemenize olanak tanıyacak.

4 - Denetleme işlemi bittiğinde yapmanız gereken son bir işlem kalıyor. ''Şimdi Güncelle'' butonuna basarak Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni yüklemeye başlayabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar, arkanıza yaslanın ve rahatınıza bakın! Güncelleştime yüklemeye hazır olduğunda size bildirilecek.

Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni Windows Update üzerinden de edinebilirsiniz fakat Windows Update üzerinden bilgisayarınıza güncelleştirmenin dağıtılması; bulunduğunuz bölgeye, konumunuza, bilgisayarınızın özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve zaman alabilir.

• Windows Update ayarları altından otomatik güncelleştirmeleri etkinleştirdiğinizde, Windows 10 uygun cihazınıza Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni otomatik olarak indirir. Güncelleştirme hazır olduğunda kurulum için bir zaman belirlemeniz istenir. Yüklendikten sonra cihazınız Windows 10, sürüm 1903’ü çalıştırıyor olacak.
    • Not: Güncelleştirmeyi hemen yüklemek istiyorsanız Başlangıç  > Ayarlar  Güncelleştirme ve güvenlik  > Windows Update seçeneğini belirleyin ve ardından Güncelleştirmeleri denetle'yi seçin. Güncelleştirmeler varsa bunları yükleyin. 
  • Cihazınızı güncelleştirmeyle ilgili sorun yaşarsanız Windows 10'u güncelleştirme sorunlarını giderme konusundaki genel düzeltmelere bakın veya adım adım sorun giderme işlemlerinde size yol göstermek üzere Windows Update sorunlarını düzeltme içeriğini kullanın.
  • Cihazınızı güncelleştirirken internet bağlantısıyla ilgili sorunlarla karşılaşırsanız bkz. Windows'ta ağ bağlantısı sorunlarını giderme.

UYARIWindows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni edinmeden önce kişisel dosya ve uygulamalarınızı yedeklemeyi unutmayınız.

Saygılarımla,

Cem

Microsoft Community

|

Bu tartışma yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu tartışmadan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Bu tartışmadan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

* Lütfen daha küçük bir sayfa numarası deneyin.

* Lütfen yalnızca sayı girin.

Bugün güncellemeleri denetledim ama bu güncelleme gelmedi. Güncelleme işi resmen yılan hikayesine dönecek. 🐍

10 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Bu yanıtı ne kadar faydalı buldunuz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Insıder kullanıcısıydım. Sorunu ilettim. Burada da çözüm aradım. Şu an sürüm 1903 herkes tarafından yüklenebilir durumda ve hala sorun düzeltilmiş değil.

10 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu güncelleştirme nasıl olduysa indirilmiş bilgisayara. Bundan önce güncelleştirmeleri Windows Update devre dışı bırakarak kontrol ediyordum ama artık aktif değil. Kendi kullandığım sözde KİŞİSEL bilgisayarda kontrolüm sıfır, tema değişse ne olur!!!

5 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Windows10 yükseltilemiyor hatasını bende aldım. İlgilenmeniz gerekiyor diyor

6 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

" Bu bilgisayar Windows10 ' a yükseltilemez " hatası alan kullanıcılar;

Güncelleme Asistanı ile Windows 10 1809 veya altı sürümleri, 1903 sürümüne yükseltmeye çalışan, "Bu bilgisayar Windows10'a yükseltilemez." hatası alan kullanıcılar, bilgisayarınıza takılı USB Flash Sürücünüzü ya da SD Kartınızı çıkarın. Asistan üzerinde, "Yenile" butonuna basın. Yenilemezse kapatın, kontrol ederek tekrar başlayacaktır. "Tekrar deneyin" seçeneği ile devam edin. Ardından "Kaldığınız yerden devam edin" seçeneği ile güncellemeye devam edin. Ya da "En baştan başlat" seçeneği ile güncellemeyi en baştan başlatın.

Merhaba sevgili Cem Altunbaş bütün resimler İngilizce, Türkçe dil seçeneği olan bir işletim sistemini, Türkçe olarak kullanmayı seçtim ve öyle kurdum. Özellikle sıfırdan kurdum çünkü güncellemeden önce veya sonra sandbox görünmüyordu ama fark yok hala görünmüyor. Sadece Pro ve Enterprise sürümleri için dediler, Pro kullanıyorum. İşlemcinizin sanallaştırma özelliğini açın dediler, açık. Bütün resimler İngilizce, acaba bu güncelleme ile gelen özellikler konusunda bir yanlışlık olabilir mi? Bize gelmemiş olabilir mi? Sizde İngilizce kullanıyorsanız, farkında olmamanız normal.

15 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba Rory John,

Microsoft Destek Forumu'na hoş geldiniz.

Konu ile ilgili olarak aşağıdaki adresimizde belirtilen adımları harfiyen uygulayın ve sonucu gözlemleyiniz.

Windows Sandbox Kullanımı

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılar,

Cem

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

·

Ben de Windows 10'a yükseltilemez hatası aldım. Çözümü var mıdır?

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhaba Emre Rençber (erencber),

"Windows 10'a yükseltilemez" hata mesajını alan kullanıcılara, aşağıdaki çözüm önerisini denemelerini tavsiye ederim. Cihazınızdaki bir uygulama, Windows 10 Mayıs 2019 (1903) Güncelleştirmesi'ni edinmenizi engelliyor olabilir.

Hangi uygulamanın soruna yol açtığını tespit etmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyiniz:

• C:\$WINDOWS.~BT\Sources\Panther adresine gidin
  • CTRL + F ile APPRAISER_HumanReadable.xml ile biten dosyaları bulun
  • En son olusturulmus olan dosyayı sağ tıklayıp Notepad ile açın
  • CTRL + F ile BlockingApplication kelimesini aratın. Birden fazla sonuç bulabilirsiniz.
  • Bulduğunuz sonuçların biraz aşağısında, 'Bu bilgisayar Windows 10'a yükseltilemez' hata mesajını ve hataya yol açan uygulamayı görebilmeniz gerekir
  • Soruna yol açan uygulamayı geçici olarak kaldırın
  • Soruna yol açan uygulama Denetim Masası'ndaki Programlar'da görünmüyorsa, cihazınızda uygulamayı aratıp bulun ve silin.

Yukardaki işlemleri yaptıktan sonra nasıl gittiği konusunda bizi bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Microsoft ürünleri ile ilgili yardıma ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Saygılarımla

Gökhan

Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa mutlaka "Yanıt olarak işaretle" butonuna tıklayınız. Bir başka topluluk üyesi de faydalanabilir.

·

Windows 10 sürüm 1903 güncellemesi geldi hazırlanıyor ile başladı ardindan indirme başladı %60 lara gelince hata verdi ve bilgisayarınızı yeniden başlatınca tekrar deneyeceğiz dedi sorun nedir ?

8 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Merhabalar,

Bugün 10 Mayıs 2019 güncellemesini aldıktan sonra bilgisayarım kilitlenmeye ve kapattığımda "güç" düğmesine bastığımda açılmamaya başladı. güç düğmesine 3 kez basınca ancak açıldı. daha sonra temiz bir format atayım diyerek "windows media creation tools" u indirerek temiz kurulum yaptım. kurulum sonrası bilgisayarda yukarıda bahsettiğim sorunlar yaşanmadı. ancak otomatik güncelleştirmelerden dolayı bilgisayarıma inen güncelleştirme dosyaları sonrasında yine aynı problemleri yaşamaya başladım. şuan bilgisayarım kötürüm bir halde. bu konuda microsoft bir güncelleme ile bu problemleri çözmeyi düşünüyor mu?

ASUS K555UB

Nvidia 940M ekran kartı

8 gb ram

240 gb ssd

Windows 10 Single Language

bilgisayarımın özellikleri.

Umarım yakın zamanda sorun çözülür.

11 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Tartışma Bilgileri

Son güncelleştirme Şubat 1, 2021 Görüntüleme 5.474 Uygulandığı öğe: