Windows 10 Home' dan Pro Yükseltme (0x803fa067)

Merhabalar

Yeni sıfır cihaz aldım cihaz windows 10 Home sürümü ile geldi 

fakat elimde Windows 10 Pro anahtarı olmasına rağmen (0xc004f050) yükseltme esnasında bu hatayı aldım 

farklı bir lisans anahtarı ile denediğimde ise sonuç değişmedide ardından intenette okuduğum makaleler ve videolarda key sıfırlama  anahtarı yada yükseltme anahtarı diye geçen anahtarı girdikten sonra yükseltme işlemi ekranı geliyor başlat dedikten sonra (0x803fa067) bu hatayı almaktayım yardım ederseniz sevinirim.

Teşekkürler

|

Merhaba Mehmet DONAT, 

Windows 10 Pro aktivasyonu ile ilgili karşılaşmış olduğunuz hatalar konusunda size yardımcı olmaya çalışacağım. 0xc004f050 

hata kodunu neden görebileceğinize ilişkin nedenler ve çözümleri şunlardır:

1.Windows'u etkinleştirmek için kullanılamayan bir ürün anahtarı girmişsinizdir. Farklı bir ürün anahtarı girin veya yeni bir ürün anahtarı satın alın. Ürün anahtarınızı aşağıdaki makaleden faydalanarak bulabilirsiniz.

Windows ürün anahtarınızı bulma

2. Windows 10 işletim sistemine yükselttiniz ancak etkinleştirme sunucuları meşguldü. Bir süre bekleyip Etkinleştir’i tekrar seçebilirsiniz. 

Windows'u etkinleştirme hatalarıyla ilgili yardım alma makalesinde yer alan adımları takip ederek durumu tekrar sınamanızı rica ederim.

Sorunun devam etmesi halinde soruların yanıtlarını iletmenizi rica ediyorum,  bu bir sonraki çözüm adımında bize yardımcı olacaktır. 

Windows versiyonunuz nedir? Başlat menüsüne winver yazarak bulabilirsiniz. Ekran görüntüsü iletmeden önce kişisel bilgilerinizi gizlemeyi unutmayınız. Ekran görüntüsü almak için bağlantıdan yararlanabilirsiniz. 

Karşılaşmış olduğunuz hataların ekran görüntülerini bizimle paylaşmanızı rica ederim. 

Key sıfırlama ya da yükseltme ile ilgili makalelerin neler olduğunu, hangi adımları gerçekleştirdiğinizi bizimle paylaşmanızı rica ederim. 

Windows 10 Pro lisansınızı nereden edindiniz? 

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır. Durum hakkında bilgilendirmenizi bekliyor olacağım. Başka sorularınız olursa iletişime geçmekten çekinmeyiniz. 

Saygılarımla,

Berna

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Üzgünüm bu yardımcı olmadı.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bahsetmiş olduğum yeni bilgisayarım windows  10 home sistemini kullanılıyor. Bahsetmiş olduğum win10 pro key ise üniversitem tarafından  kendi öğrencilere ücretiz sağlanmış key. Key sıfırlama yada yükseltme olarak bahsettiğim key ise (VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T) bu key etkinleştirme değil yükseltmek için olduğunu bi çok yazıda okudum. İkinci fotoğrafta kendi keyim kullandıktan sonra aldığım diğer fotoğraflar ise yükseltme anahtarını kullandıktan sonra aldığım hatalardır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba Mehmet DONAT,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Paylaşmış olduğunuz ekran görüntülerini incelediğimde 1903 sürümünü kullandığınızı görmekteyim. Normal şartlarda değişiklik yapılabilmesi için Windows'unuzun son sürümde olması gerekmektedir. Windows'unuzu 1909 sürümüne güncelleyerek surumu tekrar deneyebilirsiniz. Sizden ricam internet üzerinden bulmuş olduğunu ''key'' ile bu işlemleri gerçekleştirmemenizdir. Her bir sistem için farklı olabilir ve güvenirliliği konusunda buradan emin olamamaktayım. 

Windows'u güncellemek için;  Başlangıç  düğmesini seçip Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Windows Update 'e gitmeniz yeterlidir.

Ardından Ayarlar -> Sistem -> Hakkında -> Ürün Anahtarını Değiştir veya Windows Sürümünüzü Yükselt -> Ürün Anahtarını Değiştir öğelerini tıklayın.

Windows 10 eğitim sürümü anahtarınızı buraya girin ve yönergeleri takip edin. 

Eğer bu işlemlerden sonra da sorun devam ederse temiz kurulum yapmanızı öneririm. Temiz kurulum adımları için makaleden faydalanabilirsiniz. 

Umarım yanıtım yardımcı olacaktır. Durum hakkında bilgilendirmenizden memnuniyet duyarım. Başka sorularınız olursa çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. 

Sağlıcakla kalınız,

Berna

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme Nisan 7, 2021 Görüntüleme 2.385 Şunlara uygulanır: