Arama Askıya Alındı

Bu şekilde bir şey var ve bu askıya alınan hiçbirşeyi kullanamıyorum. Arama'ya hiçbirşey yazılmıyor görevi sonlandırıyorum tekrar deniyorum yine olmuyor yardımlarınızı bekliyorum 

Soru Bilgisi

Son güncelleştirme Kasım 13, 2019 Görüntüleme 782 Uygulandığı öğe:

Merhaba samiörgüt,

Arama kısmının yanıt vermemesi konusunda size yardımcı olmaya çalışacağım.

UWP uygulamaların askıya alınması, arka planda çalıştığı ancak kaynak tüketmemesi için programın durdurulması anlamına gelmektedir. Sistem kaynaklarını korumak için bu uygulamalar kullanılmadığında askıya alınmaktadır ve kullanıldıkları kaynaklar boşa çıkarılmaktadır. Bu sayede aktif çalışan diğer uygulamalar için daha fazla RAM ve CPU kalır. Bu da Windows 10'un daha performanslı çalışmasını sağlar. Askıya alma işlemi tamamen otomatik işleyen bir süreçtir. 

Bilgisayarınızın işletim sistemi sürümü nedir? Arama kısmı çalışmadığı için, Windows Logo tuşu + R tuşlarına basınız, kutusuna winver yazınız ve Tamam’ı seçiniz.

Lütfen Windows’unuzun güncelliğini kontrol ediniz. Bunun için Windows 10’u güncelleştirme adlı makalede yer alan ‘güncelleştirmeleri şimdi denetleyin'i ve ardından Güncelleştirmeleri denetle'yi seçiniz’ bölümünden yararlanabilirsiniz. Ardından cihazınızı kapatıp yeniden açınız ve durumu kontrol ediniz.

Lütfen aşağıdaki yöntemleri izleyiniz ve durumu gözlemleyiniz.

Yöntem 1: 

• Klavyede Windows + X tuşlarına basın, Komut istemi (admin) seçeneğini belirleyin.

• Aşağıdaki komutları birer birer giriniz ve Enter tuşuna basınız.

PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted 

PowerShell penceresi açılacaktır.

• Şimdi aşağıdaki komutu giriniz ve Enter tuşuna basınız.

Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

Sorun devam ederse aşağıdaki yöntemi izleyiniz. 

Yöntem 2:

• Görev yöneticisini açınız. Bunun için: CTRL + Shift + ESC tuşlarına basınız.

Dosya> Yeni Görevi Çalıştır'ı tıklayınız.

• "Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluşturun" yanında bir onay işareti bulunduğundan emin olunuz.

Powershell yazınız.

• Powershell komut istemine aşağıdakileri yazınız:

$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

• Powershell penceresini kapatınız

• Bilgisayarı yeniden başlatın ve yardımcı olup olmadığını kontrol ediniz.

Bu sorun ne zaman oluştu?

Bilgisayarınızda herhangi bir değişiklik yaptıktan sonra mı bu sorunla karşılaşmaya başladınız? 

Kullandığınız 3. parti antivirüs programı var mıdır? Bize ismini iletir misiniz?

Sorunun düzelmemesi halinde yukarıdaki soruların yanıtları ile birlikte lütfen iletişime geçiniz.

Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duymanız halinde çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Saygılar,

Berna

Bu yanıt 1 kişiye yardımcı oldu

·

Bu, sorununuzu çözdü mü?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Bunu, yanıt olarak işaretlediğiniz için teşekkür ederiz.

Bu yanıtı ne kadar faydalı buldunuz?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

merhaba,aynı sorunu yaşıyorum, dediklerinizi yaptım fakat olmadı.virüs programı felan mı indirmem gerek

Bu, sorununuzu çözdü mü?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Bunu, yanıt olarak işaretlediğiniz için teşekkür ederiz.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.