Legalność systemu operacyjnego

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy kupowanie systemu Windows z tej strony internetowej http://www.oplacalny-software.pl/ jest na pewno legalne. Jak wyczytałem na stronie, sprzedają oni kody do aktywacji systemu Windows, które były wcześniej używane. Poświadczają oni legalność tych produktów, lecz i tak chciałbym się dowiedzieć, czy przypadkiem nie trafiłem na stronę na której system nie jest do końca legalnie rozprowadzany.

Przepraszam, jeżeli pytanie nie nadaję się do tego forum, lecz korzystam z niego po raz pierwszy.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Witaj Space18,

Zweryfikować licencję można jedynie na podstawie klucza produktu, a więc nie jestem w stanie udzielić Ci jednoznacznej odpowiedzi.

Jeżeli sprzedawca z góry informuje o "możliwej" konieczności aktywacji telefonicznej, oznacza to, że licencja jest używana obecnie na innym komputerze (aktywacja online uda się tylko wtedy, jeżeli była ona używana na identycznym sprzęcie lub bardzo podobnym).

W takim przypadku nie ma pewności czy została ona odinstalowana i czy użytkownik nie sprzedaje jednego klucza kilkukrotnie różnym osobom. Oczywiście, równie dobrze może być tak, że dany sprzedawca odsprzedaje używany produkt zgodnie z warunkami licencji i został on usunięty z poprzedniego komputera.

Zakupując system z aukcji internetowych lub podejrzanych stron, ryzykujesz, że system nie jest do końca licencjonowany lub jest używany/odsprzedawany niezgodnie z warunkami licencji. Warto zwrócić w takim przypadku uwagę na cenę - jeżeli produkt jest sprzedawany poniżej swojej wartości, powinno to wzbudzić naszą czujność.

Jeżeli chciałbyś mieć całkowitą pewność, że zakupiony produkt jest oryginalny, polecam zakupienie go bezpośrednio od firmy Microsoft - skontaktuj się w tej sprawie z Działem Sprzedaży Microsoft pod numerem 801 802 000 lub +48 22 594 1999.

Możesz także zakupić licencję od autoryzowanych partnerów Microsoft. Wyszukiwarkę partnerów znajdziesz na stronie:

https://pinpoint.microsoft.com/pl-PL/

Możesz także kupić licencję w sklepach detalicznych - zwróć uwagę w takim przypadku, czy produkt nie został wcześniej rozpakowany i czy nikt nie miał wcześniej dostępu do klucza produktu.

Oczywiście, możesz zakupić także licencję na aukcjach internetowych, z tym że czasem zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy sprzedają tą samą licencję wiele razy lub odsprzedają licencje nie upoważnione do odsprzedaży. Jeżeli zdecydowałbyś się na zakup na aukcjach, unikaj aukcji z podejrzanie niską ceną.

Dodatkowo, zapoznaj się proszę z informacjami na stronach:

Pozdrawiam,

Krzysztof

Ta odpowiedź pomogła 31 osobom

·

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: września 2, 2020 Wyświetlenia 7 774 Dotyczy: