Przejście na Windows 10, a powrót do Win7 - inny scenariusz

Witajcie,

Szukałem niestety nie znalazłem odpowiedzi na konkretny przypadek, tak jakby Microsoft w ogóle nie brał takiej możliwości pod uwagę.

Iksiński posiada Win 7 Pro, załóżmy BOX (będzie prościej) i dostaje informacje o aktualizacji do Win 10 Pro.

Jako, że jego aktualizacja nie chce się zainicjować za żadne skarby, postanawia pobrać Media Creation Tool i z jego pomocą przesiąść się na Windows'a 10. Wybiera opcję aktualizacji, wszystko się pięknie pobiera, aktualizuje. Uruchamia się Windows 10. Iksiński jest zadowolony. Aktywuje go bez problemu (wiem, abstrakcja). W tym momencie jego klucz Win 7 Pro z COA zostaje przypisany do Win 10 Pro na serwerach Microsoft'u. Po 30 dniach od aktualizacji do Win 10 Pro pliki pozwalające na powrót do Win 7 automagicznie ulegają bezpowrotnej destrukcji, o czym Iksiński wie doskonale, bo czytał "instrukcje obsługi" i inne artykuły z tym związane.

Mija kolejne 11 miesięcy, czyli mamy datę załóżmy 1 sierpnia 2016. Zakończył się okres darmowych aktualizacji z Win 7/8.1 do 10.

Niestety Iksiński jest ogromnie niezadowolony z "dziesiątki" i stwierdza, że jednak "siódemka" w niektórych aspektach lepiej się sprawowała przez te kilka lat.

Teraz pytania.

1. Czy Iksiński może wrócić bez problemów do Win 7 Pro, którego notabene ma płytę instalacyjną, czy jest niestety zmuszony do korzystania z Windows'a 10 do końca żywota swego (czy też jego komputera).

2. Czy Iksiński nie doświadczy po instalacji zawodu w postaci nieudanej aktywacji swojej "siódemki" pomimo tego, że do niej ma klucz z COA?

3. Czy być może Iksiński ma możliwość np. co 6 miesięcy roszady i czystej instalacji z płyt na zmianę Win7 - Win10, gdyż jeden klucz będzie pasował do obydwu i nieważne po jakim okresie użytkowania pierwszego/drugiego przejdziemy na ten drugi/pierwszy.

Po prostu nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na być może pytanie zbytnio wybiegające w przyszłość. Niestety jestem osobą, która raczej myśli przyszłościowo, a biorąc pod uwagę, że sam do niedawna jeszcze na swoim laptopie korzystałem z WinXP (a propos był to downgrade z Visty Business), śmiem twierdzić, że nie zawsze to co nowsze jest lepsze.

|
Odpowiedź
Odpowiedź

Witaj .LuziQ.,

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

Postaram się po krótce odpowiedzieć na Twoje pytania:

1. Czy Iksiński może wrócić bez problemów do Win 7 Pro, którego notabene ma płytę instalacyjną, czy jest niestety zmuszony do korzystania z Windows'a 10 do końca żywota swego (czy też jego komputera).

• Iksiński będzie mógł w każdym momencie zainstalować ponownie i aktywować swój poprzedni system operacyjny.

2. Czy Iksiński nie doświadczy po instalacji zawodu w postaci nieudanej aktywacji swojej "siódemki" pomimo tego, że do niej ma klucz z COA?

• Jeżeli z kluczem będzie wszystko w porządku, to żadnego zawodu nie powinien uświadczyć. Jeżeli zmieni on konfigurację swojego komputera (np. wymieni dysk twardy), to wtedy konieczne może być przeprowadzenie aktywacji telefonicznej.

3. Czy być może Iksiński ma możliwość np. co 6 miesięcy roszady i czystej instalacji z płyt na zmianę Win7 - Win10, gdyż jeden klucz będzie pasował do obydwu i nieważne po jakim okresie użytkowania pierwszego/drugiego przejdziemy na ten drugi/pierwszy.

• Klucz Iksińskiego będzie pasował tylko do Windowsa 7. Możliwość aktywacji Windowsa 10 będzie wynikała z unikatowego identyfikatora sprzętu, który będzie przechowywany na serwerach aktywacyjnych od momentu pomyślnego przeprowadzenia aktywacji uaktualnienia z Windows 7. Tak więc będzie on mógł instalować na zmianę oba produkty na tym samym komputerze.

Mam nadzieję, że moje odpowiedzi rozwiały choć część Twoich wątpliwości.

Jeżeli masz więcej pytań, zadaj je na forum Microsoft Community, z chęcią na nie odpowiemy.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 8

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Tak
Nie

Przykro nam, że to nie było pomocne.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

Informacje o pytaniu

Ostatnia aktualizacja: kwietnia 21, 2021 Liczba wyświetleń: 4 157 Dotyczy: