Jak wyłączyć automatyczne instalowanie sterowników dla karty graficznej AMD w usłudze Windows Update

Dzień dobry,

Od kilku dni (po reinstalacji systemu Windows na laptopie) mam problem z uruchomieniem karty graficznej na najnowszych dedykowanych dla niej sterownikach. Po zainstalowaniu sterowników (karta graficzna AMD Radeon R9 M375) w wersji 17.7.2 (data wydania 27.07.2017) i zrestartowaniu komputera wszystko działa przez około dzień, do momentu gdy Windows Update nie znajdzie aktualizacji sterownika dla karty graficznej. Niestety w obecnej formie Windows Update nie mam możliwości ani wybrać opcji, które sterowniki chcę zainstalować, ani opcji by w ogóle nie instalować sterowników do urządzeń. 

Po automatycznym zainstalowaniu sterowników przez Windows Update jakby odinstalowuje się także Radeon Software do obsługi i zmiany ustawień karty graficznej ponieważ uruchamiając aplikację wyskakuje komunikat, że żadne sterowniki do karty graficznej nie są zainstalowane lub są zainstalowane niepoprawnie. Natomiast po uruchomieniu Menedżera urządzeń, mam komunikat że karta graficzna działa poprawnie a zainstalowane sterowniki są w wersji 17.3.1041 czyli starsze. 

Tak dzieje się za każdym razem przy próbie zainstalowania sterowników (nowsza wersja) ze strony producenta karty graficznej.

Pytanie: czy jest jakiś sposób, by wyłączyć (skutecznie) automatyczną aktualizację sterowników dla karty graficznej lub jakoś ukryć te aktualizacje, by Windows Update ich nie widział?

Pozdrawiam,

Radek Kłus

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: maja 24, 2019 Wyświetlenia 3 422 Dotyczy:
Właściwa odpowiedź
Właściwa odpowiedź

Witaj Radek Kłus,

Spróbuj wyłączyć pobieranie sterownika z usługi Windows Update w następujący sposób:

Prawym przyciskiem myszy kliknij na Strat >Panel sterowania > System >Zaawansowane ustawienia > Sprzęt > Ustawienia instalacji urządzeń > Nie.

W razie dodatkowych pytań pisz.

Pozdrawiam,
Mirosław

Ta odpowiedź pomogła 6 osobom

·

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.