Jak i czym wgrać/naprawić UEFI w netbooku Selecline

Temat do zamknięcia, nieaktualny. Nie mam już tego netbooka.

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: stycznia 8, 2020 Wyświetlenia 865 Dotyczy:

Witaj AndrzejJanuszkiewicz.

Ten laptop to jest typowy chińczyk tak jak tablety Kiano, Lark czy Kruger&Matz i podobni.

Jednym słowem Auchan zamówił sobie partię takich laptopów (bardziej zabawek) gdzieś w Chinach ze swoją marką i zaczęli to w niskiej cenie sprzedawać. I dałeś się nabrać.

Nie wiem gdzie żeś go kupił, czy w Polsce czy np. we Francji, ale do biosu normalnie się wchodzi albo przez F2, albo przez DEL. Jak to nie pomaga to jedynie się zostaje reklamacja u sprzedawcy.

Nikt tu nie ma kryształowej kuli aby ci pomóc. Możesz jeszcze poszukać serwisu laptopów i do takiego serwisu się z nim udać. Jak to nie pomoże to zostanie się rozejrzeć za następnym.

Następnym razem będziesz wiedział aby laptopów firmy krzak nie kupować. Bo niestety to jest krzak. Jak nie masz kasy to czasem lepiej jest kupić używany poleasingowy laptop sprawdzonej marki niż takie wynalazki.

Jednym słowem - chciałeś taniej a wyszło drożej. Skusiła cię cena, ale nie przemyślałeś dlaczego jest taka niska.

-------------------------------------------------------------------
Jeśli moja propozycja rozwiązała problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Ta odpowiedź pomogła 3 osobom

·

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

Dziękujemy za opinię.

Odpowiedz W odpowiedzi na usuniętą wiadomość

Witaj ponownie AndrzejJanuszkiewicz.

Obawiam się że w tak uwalonym notebooku nikt ci nie będzie szukał twoich poufnych danych. Jednym słowem pójdziesz do  Auchan, złożysz reklamację, jak masz dowód zakupu - powiesz że się popsuło, a oni albo oddadzą ci kasę albo wymienią na drugi. Ja pewne wziąłbym kasę. A oni to wyrzucą do utylizacji. W środku jest malutka płytka drukowana z przylutowanymi: procesorem, pamięcią i dyskiem eMMC (czyli taką kartą SD + gniazda i to wszystko. Większa część tego jest zintegrowana w jednym układzie. I jak mówisz laptop ci padł, to nikt nie będzie w sprzęcie takim szukał usterki..

Napisałeś że dałeś 450 zł.   Czyli jest to kwota z VAT. Bez VAT, cena dla Auchan wynosi 365. Chińczyk też na tym coś zarobił. Ale i samo Auchan. Więc kto będzie się bawił w naprawy. Taki sklep sprzedając taki towar ma wkalkulowane w koszta zwroty gwarancyjne, bo wiedzą że części ludziom się takie coś wysypie i trzeba im będzie zwrócić kasę lub dać drugi i tyle.

Ostatnio popsuł mi się czajnik elektryczny, zakupiony wcześniej w RTV Euro AGD. Poszedłem, poprosiłem o zwrot kasy i kasę zwrócili.

-------------------------------------------------------------------
Jeśli moja propozycja rozwiązała problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Ta odpowiedź pomogła 6 osobom

·

Dziękujemy za opinię.

Witam. Prosze Cie o kontakt telefoniczny, tez pracuje nad tym samym co Ty, mam kilka daleko idacych pomyslow. ..............

Dziękujemy za opinię.

zmieniłem numer telefonu, proszę zadzwonić do mnie na ten numer bo zgubiłem numer do Pana. Że nie piję, to proszę postarać się jakoś wynagrodzić mnie dobrą paczką papierosów, a w dwie minuty postawie Pana netbooka na nogi - swój właśnie naprawiłem :)

Dziękujemy za opinię.