Windows 10 problem z ustawieniami proxy

Witam serdecznie !

Mam bardzo denerwujący problem, którego nie sposób nie potrafię naprawić.

Otóż, gdy zainstalowałem nowego antywirusa, moje ustawienia serwerów proxy zmieniły się uniemożliwiając funkcjonowanie internetu w moim systemie.

Standardowo w takiej sytuacji wszedłem w: Ustawienia-->Sieć i Internet-->Serwer proxy

tam wyłączyłem "Użyj serwera proxy" pod "Ręczną konfiguracją" i włączyłem "Automatycznie wykryj ustawienia" pod "Automatyczną konfiguracją serwera proxy" następnie wyszedłem z ustawień, licząc, że problem został naprawiony. Nic bardziej mylnego. Ustawienia, które wprowadziłem nie zapisałem i za żadne skarby nie chcą się zapisać. I tu właśnie pojawiają się moje pytania: Jak to zapisać ? Jak to zrobić ?

Używam systemu Windows 10 64-bit.

Dodam jeszcze, że błąd z proxy negatywnie wpływa na usługę: "Windows Update", co chwilę wyświetla mi się komunikat o potrzebie zainstalowania .Net Framework 3.5, i choć [z powodu braku dostępu do internetu] anuluję instalację to następne komunikaty zasypują mnie nawałnicą okienek, co uniemożliwia mi normalne korzystanie z komputera.

Proszę o możliwie jak najszybszą pomoc.

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: maja 29, 2020 Wyświetlenia 12 521 Dotyczy:

Witaj Geralt_z_Rivii,

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

Pewnie antywirus wymusza używanie proxy - sprawdź w jego ustawieniach.

Alternatywnie, odinstaluj oprogramowanie antywirusowe i spróbuj ponownie wyłączyć proxy.

Dodatkowo, przetestuj w trybie czystego rozruchu systemu:

http://support.microsoft.com/kb/929135/pl 

Jeśli zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogło rozwiązać problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Jeżeli masz więcej pytań, zadaj je na forum Microsoft Community, z chęcią na nie odpowiemy.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Ta odpowiedź pomogła 22 osobom

·

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.