Problem z optymalizacją i defragmentacją

Nie działa mi optymalizacja i defragmentacja dysków, a także harmonogram zadań w usługach (mam "wyszarzony" nie mogę nic ustawić ani włączyć w usługach). SFC też nic nie pomógł. W większości przypadków do defragmentacji używam Auslogics Disc Defrag i nigdy nie kolidował on z defragmentatorem windowsowym. Jak próbuję usunąć te dostosowane ustawienia jak na screenie to mam odmowę dostępu, że niby nie jestem na koncie admina, a jestem bo to jest moje jedyne konto i jest kontem administratora. Czy ktoś ma pomysł jak to naprawić?

Przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa, kiedyś używałam programu GParted do partycji dysków. Czy to on może być winowajcą?

|

Witaj DorotaŁukaszewicz,

Prawdopodobnie problem polega na tym, że twoje konto nie posiada uprawnień administratora. Aby to sprawdzić zapoznaj się proszę z tym artykułem oraz z tym wątkiem.

Uwaga: Podane w linkach materiały dotyczą innych wersji sysytemów Windows ale opisane zasady mają zastosowanie w Windows 8.1.

Pozdrawiam,

Mirosław  

Pozdrawiam,
Mirosław

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

Dziękujemy za opinię.

Nie chcę być niewdzięczna, doceniam pomoc ale jeśli piszę, że jestem adminem to jestem, proszę dowód (screen). Co mogę jeszcze więcej zrobić, żeby nim być "bardziej"?

Artykuł i wątki znam i przetestowałam wcześniej i nic to nie daje, nie jestem początkującym użytkownikiem. No chyba, że system wprowadza mnie w błąd...?!

Dziękujemy za opinię.

Dziękuję za odpowiedź.

Spróbuj następującego rozwiązania.

Upewnij się, że masz zainstalowane wszystkie dostępne aktualizacje systemowe.

Naciśnij klawisze win+x i wybierz Wiersz polecenia (administrator). W wierszu poleceń wpisz kolejno komendy:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

sfc /scannow

Uruchom komputer w trybie czystego rozruchu systemu i przetestuj.

Napisz czy pomogło.

Pozdrawiam,

Mirosław 

Pozdrawiam,
Mirosław

1 osoba uznała tę odpowiedź za pomocną

·

Dziękujemy za opinię.

Znam to polecenie. Już kiedyś z niego korzystałam przy innym problemie wtedy nie udało się naprawić teraz wyświetliła się informacja, że naprawiono uszkodzone pliki (znam ang. także to nie problem zrozumieć). Zrobiłam czysty rozruch choć cały czas teraz mi się włącza opcja uruchamianie selektywne, ale to i tak nic nie dało problem pozostał...obawiam się, że pozostaje reinstalacja systemu, a tego mi się robić nie chce. Czy w tym rozruchu nie powinno być uruchamianie normalne zaznaczone? Nie mogę tego zmienić?!

Dziękujemy za opinię.

Dziękuję za odpowiedź.

Jeżli chodzi o Uruchamianie selektywne to bliższe informacje można zasiegnąć pod tym linkiem.

Jeżeli żadne dotychczasowe czynności nie pomogą, utwórz nośnik instalacyjny Windows 8.1 za pomocą narzędzia natej stronie. Wykonaj instalację jako "uaktualnienie" z zachowaniem danych (chodzi o tzw. uaktualnienie w miejscu - z Windows 8.1 do Windows 8.1). Operacja ta spowoduje nadpisanie plików systemowych przy jednoczesnym zachowaniu danych.

Uwaga: Wszystkie twoje dane/programy/ustawienia powinny być na swoim miejscu, ale z racji tego, że jest to spora ingerencja w system, przed wykonaniem powyższej operacji zabezpiecz swoje dane poprzez skopiowanie ich na nośnik zewnętrzny.

Pozdrawiam,

Mirosław

Pozdrawiam,
Mirosław

Dziękujemy za opinię.

Niestety nie udało się utworzyć nośnika instalacyjnego, próbowałam na dwóch pendrivach (screen). Dam sobie chyba z tym spokój mam inny program na defragmentacji. Choć irytuje mnie, że coś nie działa. Szkoda mi czasu na to pisząc wprost gów.. Komputery to złodzieje czasu jeden problem pociąga za sobą drugi...Może kiedyś zainstaluje sobie cały Windows od nowa po całkowitym formacie...Bo jak się domyślam nie ma już innej rady na to...Chyba, że dojdziemy do tego dlaczego jest odmowa dostępu i robi się temat rzeka....

Dziękuję za czas poświęcony.

Edit: a jak nagrałam obraz płyty to odpalić jako boot mogę, ale do uaktualnienia z zachowaniem plików i programów muszę uruchomić z pulpitu tak? Jak uruchamiam z pulpitu Windows się przygotowuje, a potem nic się nie dzieje. Chyba, że coś źle robię wkładam płytę i klikam na nośnik (screen). A odświeżenia systemu nie chcę zrobić bo stracę moje programy. Zostaną mi tylko te ze sklepu i podstawowe ustawienia.

Dziękujemy za opinię.

Dziękuję za odpowiedź.

Poczekaj cierpliwie podczas przygotowywania. Jeżeli instalacja nie przejdzie dalej, odłącz komputer fizycznie od internetu i spróbuj wykonać to ponownie.

Pozdrawiam,

Krzysztof 

Dziękujemy za opinię.

Zawsze czekam cierpliwie tym razem czekałam aż 40 min przy odłączonym internecie więc chyba coś się powinno wydarzyć...i nic się nie stało. Instalator nie ruszył po dojściu do 100% okno się po prostu zamknęło.

Chciałabym sprawdzić tylko nie wiem jak jaki program używa tych "dostosowanych ustawień", jak na obrazku wyżej wtedy uruchamiając ten program mogłabym to zmienić.

Dziękujemy za opinię.

Dziękuję za odpowiedź.

Spróbuj utworzyć dysk Flash na innym komputerze.

Przetestuj, czy pierwotny problem będzie występował na nowo utworzonym koncie użytkownika.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Dziękujemy za opinię.

Na nowym koncie użytkownika jest to samo już to sprawdziłam, zresztą na początku o tym piszę. Innego kompa nie mam w tej chwili i nie chce mi się już tym bawić. Temat zatem zostawmy jako nierozwiązany. Zależało mi i o to pytałam wyżej żeby się dowiedzieć jak ustalić jaki program używa tych ustawień, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Może nie jest to możliwe, nie wiem. Jeśli mi ktoś na to odpowie i powie jak to ustalić będę wdzięczna jeśli nie to dalsze działania nie mają sensu i szkoda na nie czasu. Możemy wtedy zamknąć temat. Dziękuję za poświęcony czas.

Dziękujemy za opinię.

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: stycznia 31, 2021 Wyświetlenia 1 863 Dotyczy: