Windows 10 a wymiana dysku twardego.

Mam na laptopie aktywowany Windows10. Jednak z uwagi na powolne działanie tego sprzętu, postanowiłem dokupić do niego dysk ssd i dodatkową kość ram. Czy Windows przypisany do mojej płyty głównej aktywuje się po instalacji na sprzęcie przy wyżej zmienionej konfiguracji?

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: grudnia 11, 2019 Wyświetlenia 23 946 Dotyczy:

Witaj KrzysztofRogalski,

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

Tak, system Windows 10 aktywuje się również po wymianie dysku twardego. Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania dotyczące aktywacji, skontaktuj się w tej sprawie z Microsoft Answer Desk pod numerem 801 802 000 lub +48 22 594 1999. 

Jeśli zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogło rozwiązać problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Jeżeli masz więcej pytań, zadaj je na forum Microsoft Community, z chęcią na nie odpowiemy.

Pozdrawiam,
Krystian

Ta odpowiedź pomogła 82 osobom

·

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

Dziękujemy za opinię.

Też mam na laptopie aktywowany poprawnie Windows 10 HOME (upgrade z Win 8.1) . Wstawiłem nowy dysk SSD i zainstalowałem system na czysto. System się nie aktywuje się. Wyświetlana jest informacja o zablokowaniu klucza.

Pytanie, jak załatwić ten problem jeżeli ktoś jest np. głuchoniemy. Dzwonienie nie wchodzi w grę. 

Ta odpowiedź pomogła 2 osobom

·

Dziękujemy za opinię.

Zrezygnować z czystej instalacji - system bazowy, zmiana klucza, upgrade, aktywacja.

Dopiero potem ew.kolejna - czysta instalacja na tej samej bazie sprzętowej.

"Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."
Martin Niemöller

Dziękujemy za opinię.

Nie za bardzo zrozumiałem. Ale chyba mam zrobić tak. Iść do sklepu kupić win 8 (raczej na portalu aukcyjnym), zainstalować go na nowym SSD i potem to już z górki, Windows 10. Bo partycja recovery laptopa to raczej ulotniła się wraz z systemem Win 10.

Ta odpowiedź pomogła 3 osobom

·

Dziękujemy za opinię.

Nie za bardzo zrozumiałem. Ale chyba mam zrobić tak. Iść do sklepu kupić win 8 (raczej na portalu aukcyjnym), zainstalować go na nowym SSD i potem to już z górki, Windows 10. Bo partycja recovery laptopa to raczej ulotniła się wraz z systemem Win 10.

Skoro "nie za bardzo zrozumiałeś", to po co to silenie się na sarkazm? - Ani to zachęca do udzielenia Ci rady, ani dobrze świadczy o Twoim nastawieniu do innych.

Gdybyś przejrzał zasoby forum, to byś trafił - i to nawet w postach z ostatniego tygodnia - na wątki zawierające ten: https://redir.windows.microsoft.com/liveid?ru=pl-pl%2fwindows-8%2fcreate-reset-refresh-media&wa=wsignin1.0 link.

Martin Niemöller

Dziękujemy za opinię.

Witam,

jestem zawiedziony postawą Microsoft-u. Posiadam laptopa Acer Aspire One 725. Na komputerze był zainstalowany Windows 8, następnie był zaktualizowany do Windows 10. Tydzień temu padł dysk, laptop został oddany do serwisu gdzie wymieniono dysk i zainstalowano Windows 8.1. Ponieważ serwisanci nie byli wstanie zainstalować win10. Po telefonie do Microsoft-u dowiedziałem się że najnowsza kompilacja "10" nie działa z tym komputerem. Pani powiedziała że nie mają dostępu do starszych kompilacji i muszę korzystać z tego co mam, a jak chcę używać Windows 10 to mam sobie kupić nowszy komputer.  

Ta odpowiedź pomogła 4 osobom

·

Dziękujemy za opinię.

Witaj KrzysztofRogalski,

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

Tak, system Windows 10 aktywuje się również po wymianie dysku twardego. Jeżeli będziesz miał dodatkowe pytania dotyczące aktywacji, skontaktuj się w tej sprawie z Microsoft Answer Desk pod numerem 801 802 000 lub +48 22 594 1999. 

(...)

Pozdrawiam,
Krystian

Jeżeli mogę prosić o potwierdzenie zrozumienia Pana słów w odniesieniu do podobnej sytuacji w moim przypadku:

W moim laptopie znajduje się dysk HDD z zainstalowanym Win 10 (upgrade'owałem go z Win 8, kiedy to było możliwe w sposób darmowy). Laptop mieści tylko jeden dysk, dlatego proszę mi powiedzieć: czy gdybym zdecydował się na zakup dysku SSD i włożył go w miejsce HDD, Win 10 zapisuje się w DOSie i po zamianie dysków nastąpi czysta instalka na dysku SSD?

Ta odpowiedź pomogła 5 osobom

·

Dziękujemy za opinię.

...proszę mi powiedzieć: czy gdybym zdecydował się na zakup dysku SSD i włożył go w miejsce HDD, Win 10 zapisuje się w DOSie i po zamianie dysków nastąpi czysta instalka na dysku SSD?

Chyba nie "Win 10" i chyba nie "w DOSie", a klucz Windows 8 trwale zapisany w BIOS-ie (UEFI).

To jednak tylko "czepialstwo", bo kluczowe jest to, iż jeżeli zmieni Pan dysk i zainstaluje - tę czynność sam Pan musi wykonać bootując z utworzonego/posiadanego nośnika instalacyjnego - na nim od razu Windows 10, a w trakcie instalacji wybierze "Nie mam klucza...", to system potem aktywuje się automatycznie o ile będzie połączony z siecią, a Pan będzie zalogowany na koncie Microsoft.

Martin Niemöller

Ta odpowiedź pomogła 16 osobom

·

Dziękujemy za opinię.

Instalację sam musisz wykonać.

Pobierz Windows 10 ISO

Następnie obraz nagraj na płytę DVD lub pamięć USB np. programem Windows USB/DVD Download Tool.

Ps. Program działa też w systemie Windows 7 oraz Windows 8.1

Windows 10: Tworzenie bootowalnej pamięć USB zawierającej instalator systemu Windows 10.

Uruchom instalator i podczas instalacji systemu Windows 10 kliknij:

Po zainstalowaniu systemu, podłącz komputer do internetu i poczekaj kilka sekund, aż Windows 10 sam się aktywuje.

Poznaj Windows 10 -> www.facebook.com/PoznajWindows10

Ta odpowiedź pomogła 42 osobom

·

Dziękujemy za opinię.