Używana licencja

Kupiłem W 8 pro - 2 płytki, pudełko,licencja itd. faktura. Potem poszło do 8.1 a potem do W 10. Niestety padła mi maszyna. I teraz chciałbym zapytać, czy mogę przekazać komuś licencję (odsprzedać ?). Bo kiedyś system był przypisany do maszyny, ale teraz jest to usługa przypisana do konta, a UE ponoć umożliwia odsprzedaż używanego oprogramowania. Chciałbym jednak wiedzieć jakie jest stanowisko Microsoft, bo to prawa autorskie firmy i w tym gąszczu niejednoznaczności można się zagubić. Często mnie o to pytano, ale nie zajmowałem się tym, bo uważałem tylko oryginalną licencję za legalną bez problemów. Ale skoro nadarzyła się sposobność to chciałbym znać wiążące stanowisko firmy. Dziękuję.

Witaj JWarsz

W pierwszej kolejności nalażałoby się dowiedzieć, jaką licencję posiadasz i czy jest możliwość instalowania jej na innych urządzeniach a następnie czy jest legalna możliwość jej odsprzedaży. W tym celu sugeruję Ci skontaktować się z moimi kolegami ze wsparcia telefonicznego.Powinnie oni być w stanie sprawdzić dla Ciebie te informacje.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o ponowny kontakt.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna_O

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 2

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

Dziękujemy za opinię.

Odpowiedź SRX1450843086ID - SRX1450843086ID obejmuje wersje BOX od W 8 PRO PL UPGRADE  i po aktualizacji dalej 8.1 I W 10 na następnego użytkownika lub do legalnej odsprzedaży.  Ale czy Microsoft uznaje  stanowisko UE, czy wersje OEM i inne również można zbywać jako używane ? Dziękuję za odpowiedź.

Dziękujemy za opinię.

Według Microsoftu wersje OEM są na stałe przypisane do sprzętu, czyli możesz odsprzedać całość razem ze sprzętem. Skoro sprzęt padł to i system też idzie wraz z nim do kosza oficjalnie. Tylko wersja BOX nadaje się do odsprzedania. Czyli Microsoft nie uznaje stanowiska UE.
-------------------------------------------------------------------
Jeśli moja propozycja rozwiązała problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Dziękujemy za opinię.

Też tak zawsze traktowałem, ale teraz oprogramowanie jest usługą, nie tylko przypisaną maszyny ale i konta użyktownika i stąd wątpliwości. Ten galimatias licencyjny jest koszmarny, sam się naciąłem na podróbkę Offica i powiadomiłem prokuraturę, a mam dużo pytań o legalność ofert kluczy Windowsa za te 50 zł.Wiem, że można kupić, tylko aktywować musi to Microsoft i ten bałagan jest nie do przyjęcia.

Dziękujemy za opinię.

Jest oprogramowanie usługą, to fakt. Ale dalej M$ dzieli na wersje BOX o OEM i nic z tym nie zrobisz. Jakbyś w Warunkach domowych klucz wykorzystał do instalacji na innym kompie jako użytkownik domowy to nikt by tego nie zauważył. Ale przy sprzedaży musiał byś udać głupiego i powiedzieć że nigdy nie był ten system używany. Gorzej, jakby się nie udało go aktywować nowemu nabywcy.

-------------------------------------------------------------------
Jeśli moja propozycja rozwiązała problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Dziękujemy za opinię.

Chodzi mi właśnie o tą przejrzystość licencji, którą marketing M$ bardzo komplikuje. Jego prawo, ale konflikty z innymi porządkami prawnymi nie mogą narażać na przykre konsekwencje nabywcy. Poza zwykłą uczciwością. Kupiłem Office dla firm legalnie z fa vat i dopiero po kilku latach używania i aktywacji okazało się, że jak zleciłem ekspertyzę, to banderole, pudełko itd. ok, tylko kartonik był podrobiony. I straciłem tylko ja, bo wszyscy milczą. A to chyba M$ miał kreta, który w jego oryginalne opakowania wkładał podróbki i sprzedawał. Teraz wolę być raczej namolny w pytaniach, bo to przykre, tak się naciąć.Niech się prokurator męczy też.

Dziękujemy za opinię.

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: lutego 23, 2021 Wyświetlenia 1 612 Dotyczy: