problem z windows update i modemem gsm win 10 1809

Mam modem GSM zte mf669 i aero2 i windows 10 1809, problem pod wersją 1803 nie występował, otóż internet w przeglądarce działa, ale windows update pokazuje że brak połączenia internetowego i nie da się zaktualizować systemu, w windows store można obejrzeć aplikacje ale ściągnąć sie ich nie da, w zakładce stan też pisze że brak połączenia, w panelu sterowania zakładka sieć i internet brak zakładki komórkowe za to jest telefoniczne w którym  to pokazuje że jest połączenie internetowe, aplikacja pogoda działa

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: października 14, 2019 Wyświetlenia 244 Dotyczy:

Witaj pibrox

Jest to znany problem po aktualizacji do Windows 10 1809 i pracujemy nad jego rozwiązaniem.

Ten problem występuje tylko dla bezpośredniego połączenia ADSL modem (PPPoE). Jeśli połączyć się z wifi/routera lub do sieci LTE/mobile, nie ma takiego problemu

Na chwilę obecną sprawa ta jest badana przez inżynierów i prosimy,aby przesłać zgłoszenie w formie nagrania video za pomocą rejestratora kroków i wysłać je następnie pomocą aplikacji Centrum Opinii.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o ponowny kontakt.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna_O

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

Dziękujemy za opinię.

Hmm ale niby jak mam wysłać ten plik ze zgłoszeniem skoro centrum opinii też nie widzi połączenia internetowego i nie działa?

Dziękujemy za opinię.

Dzień dobry, problem nie został rozwiązany. Proszę o informację mailową w momencie, gdy powstanie odpowiednia aktualizacja.

Dziękujemy za opinię.

mija pół roku i nadal nie rozwiązany problem no gratulacje microsoft

Dziękujemy za opinię.

Witam.

Informuję, że piszę owo zeznanie ze starego komputera.

Mam podobny kłopot. Po obecnej aktualizacji W10, chyba dnia 22.03. do wersji nowszej, bodaj 1908 początkowo jedynym kłopotem było długie włączanie się i jeszcze dłuższe wyłączanie komputera. Szczególne wyłączanie to katastrofa, nawet 20 i więcej minut.

Wreszcie po kolejnym dniu, zanikło połączenie z Internetem.

Kiedyś po aktualizacji do poprzedniej wersji miałem to samo. Wówczas przeinstalowałem system od nowa i po zaktualizowaniu pobranej (dopiero co przeinstalowanej) wersji było dobrze. Update działał w porządku.

Dziś nie mogę nawet przeinstalować W10 z uwagi na wspomniany brak Internetu.

PS. Wspomniany na wstępie komputer, chodzi na W7 i Internet ma!.

Dziękujemy za opinię.

Witaj Andrzej.

Napisz co to za komputer. Jaki jest w nim procesor, producent i model. Jeżeli składak to podaj producenta i model płyty głównej.

Jeżeli jest to komputer z którym nigdzie nie chodzisz to najlepiej by było do takiego modemu USB kupić router z portem USB do tegoż modemu. Np. D-LINK DWR-118 lub np. TP-LINK TL-MR3420.

-------------------------------------------------------------------
Jeśli moja propozycja rozwiązała problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Dziękujemy za opinię.

Również miałem podobny problem - Windows Update nie "widział" połączenia z internetem (połączenie szerokopasmowe przez terminal ZTE ZXHN F601)

Po ściągnięciu aktualizacji KB4490481 http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB4490481 i zainstalowaniu Windows Update działa normalnie i we właściwościach sieci jest widoczne połączenie z internetem.

Ta odpowiedź pomogła 1 osobie

·

Dziękujemy za opinię.

Dziękuję za pomoc. Próbowałem i nic mi nie wychodziło. Nie mogłem skonfigurować połączenia szerokopasmowego. Wszedłem i zacząłem wpisywać najpierw moją nazwę otrzymaną od usługodawcy internetowego, potem hasło, które mam tylko dla siebie i poniżej została rubryka z wpisaniem nazwy połaczenia. Nazwy tej nie znam i zadzwoniłem do pomocy technicznej Orange z prośbą o pomoc z wpisywaniem danych prócz hasła (znam je dokładnie). Oczywiście wytłumaczyłem  Pani o co mi chodzi. Najpierw poradziła mi bym zresetował FunBox'a. Nic się nie zmieniło. Następnie wpisywałem ciurkiem co Pani dyktowała i też nic. Stwierdziła, że coś mi się w systemie pozmieniało i dobrze by było by Technik Orange mi pomógł w złapaniu Internetu. Usługa płatna około 130zł. Po poprzedniej, tej wielkiej aktualizacji W10 miałem też duży kłopot, ale wybrnąłem przeinstalowując W10. Wszystko wróciło do porządku.

Zamówiłem Technika, zobaczę co on powie.

Dziękujemy za opinię.

Zamówiłem Technika, który sprawdził wszystko co było konieczne że strony Orange, jako właściciela Neostrady. Niestety znów musiałem przeinstalować system W10. Zainstalowała się prawie najnowsza wersja. Po czym na drugi dzień zaktualizowałem ją do najnowszej, i po sprawie.

Jeszcze dorzucę coś o moim lenistwolie. Miałem w komputerze niesprawne gniazdo czytnika kard SD!!!. Chyba to drobne zwarcie powodowało wszelkie kłopoty!. Przypomniałem sobie o tym gdy konserwowałem komputer. Odłączyłem całe gniazdo i jak ręką odjął. Może gdybym wcześniej usunął gniazdo, nie było by potrzeby przeinstalowywania W10. Pocieszam się, że nie sfajczył mi się komputer!.

Pozdrawiam tych którzy przeczytali do końca moje wywody.

Dziadek Andrzej

Dziękujemy za opinię.