Potwierdzenie legalności windows 10

Witam.

Mam pewien problem. Moje komputery zostały przebadane przez biegłego, który stwierdził że jest na nich windows 10 i podany był przy nim klucz licencyjny. Muszę potwierdzić legalność systemu. Komputer kupiłem wraz z windows 7, który potem uaktualniłem do windows 10. Niestety klucz licencyjny, który podał biegły nie pasuje do klucza licencyjnego, który mam na naklejce z windows 7. Czy podczas aktualizacji do windows 10 mógł się zmienić klucz licencyjny? Czy microsoft może w jakiś sposób potwierdzić, że taki a taki komputer działał z legalnym windowsem?

Z góry dziękuję za pomoc.

Marcin

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: marca 22, 2020 Wyświetlenia 10 456 Dotyczy:

* Spróbuj wybrać niższy numer strony.

* Wprowadź tylko liczby.

* Wprowadź tylko liczby.

Witaj  Marcinek69

Skontaktuj się w tej sprawie z Microsoft Answer Desk pod numerem 801 802 000 lub +48 22 594 1999

Jeśli zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogło rozwiązać problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Pozdrawiam,

Tadeusz kn

Ta odpowiedź pomogła 1 osobie

·

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

Dziękujemy za opinię.

Panie Marcinek69!

Poza tym kontaktem, który wskazał Pan Tadeusz kn, pozwolę sobie dodać słów kilka:

Tak, klucz uległ zmianie. Obecny w formie zindywidualizowanej - to co Pan widzi jest jedną z kilku/kilkunastu(?) "publicznych" kluczy nie dających obecnie możliwości aktywacji -  nie jest dostępny z poziomu systemu. Na dobrą sprawę jedynym dowodem legalności aktualizacji jest sam fakt aktywowania Windows 10 oraz - co oczywiste - zgodność ilości licencji systemów pierwotnych z liczbą stacji, na których Windows (7, 8 i 10) jest łącznie zainstalowany.

Biegły, mam wrażenie (i będę delikatny), nie dysponuje kompletem bieżących informacji związanych z polityką licencyjną (promocyjną) Microsoftu w odniesieniu do Windows 7/8 i ich aktualizacji (do Windows 10). Stąd całe zamieszanie, za które Pan w żadne sposób nie ponosi odpowiedzialności.

"Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."
Martin Niemöller

Dziękujemy za opinię.

Jestem po rozmowie z Answer Desk. Twierdzą, że kod produktu z Windows 7 automatycznie staje się kluczem produktu Windows 10. Tylko czemu nie stało się tak u mnie??? Rozmawiałem z kolei z innym biegłym sądowym, który stwierdził, że w momencie upgrade do 10, windows 10 otrzymał nowy kod produktu. I kto tu ma rację?

Pomocy!!! Kupiłem legalny windows i nie moge udowodnić jego legalności.

Dziękujemy za opinię.

Rację ma biegły, bo klucz się zmienił (ale nie jest dostępny z poziomu komputera - wskazywałem na to w poprzednim poscie). Natomiast odpowiadający przedstawiciel Microsoftu pewnie uznał, że skoro można obecnie dokonać, po spełnieniu określonych warunków, od razu instalacji czystej Windowsa 10 z użyciem klucza Windowsa 7, to ten klucz jest równocześnie świadectwem legalności nowszego z systemów. 

Problemu "braku papierka" z kluczem: Windows 10 aktualizacja z Windows 7 nie rozwiąże Pan, w tej sprawia w żaden sformalizowany sposób, bo Microsoft nie przewidział, że "Polska to dziwny kraj". 

Martin Niemöller

Dziękujemy za opinię.

Trochę grzebię w internecie. Znalazłem na angielskich forach informację, że w momencie aktualizacji z windows 7 do 10 przypiswany był  jest tzw. Generic Key i to jest on:

mój klucz T49TD-*****-*****-*****-MY47H

Dziękujemy za opinię.

Tak, ale to jest - z punktu widzenia  weryfikacji legalności - tylko atrapa (znowu przywołam swój pierwszy post i zdanie o "publicznych" kluczach), którą - w tej samej postaci - ma Pan szansę znaleźć na kolejnych zaktualizowanych komputerach i na jej podstawie niewiele Pan zyska w sensie dowodu na legalność. O ile nic się nie zmieniło ostatnio, to tego klucza może Pan użyć przy instalacji, ale w żaden sposób nie da się nim aktywować samodzielnie systemu.

Dlatego pozwolę sobie potrzymać wersję, że nie tylko nie znajdzie Pan klucza indywidualnego, ale i że biegły "czepiając się" o serial wykazał się niezrozumieniem zasad dot. darmowej aktualizacji z Windows 7/8 do 10.

Martin Niemöller

Dziękujemy za opinię.

Gdy aktualizujesz Win 7 do Win 10 nie dostajesz klucza produktu dla Win 10. zamiast tego podczas aktywacji program setup sprawdza status zainstalowanego systemu Win 7. Jeśli jest oryginalny wówczas Windows activation server generuje cyfrową licencję (zwaną przez Microsoft uprawnieniem cyfrowym ) , która jest rejestrowana na tym serwerze.

Wejdź w Ustawienia\Aktualizacja i zabezpieczenia\Aktywacja\ Zmień klucz produktu \ i wprowadź klucz z nalepki dla Win 7.

Dziękujemy za opinię.

Niestety nie mogę, bo policja zabezpieczyła dyski twarde jako dowody, a biegły wypisał klucze licencyjne, które ja mam potwierdzić. Jak to chciałem wytłumaczyć dziś w rozmowie z policjantem, to stwierdził, że ich to nic nie obchodzi, ważna jest tylko opinia biegłego. Pewnie skończy się rozprawą w sądzie i powołaniem przeze mnie mojego biegłego. Jak rozmawiałem z Answer Desk, to pani poradziła mi, żebym przekazał biegłemu numer kontaktowy do Microsoft to mu wytłumaczą, dlaczego te kody nie mogą się zgadzać. Tylko dlaczego ma cierpieć człowiek, który był uczciwy i kupił legalny windows?

Dziękujemy za opinię.

To tylko współczuć. Takie niestety mamy chore prawo w PL.

Jedynie jak już sprawę wygrasz, będziesz musiał się domagać zadośćuczynienia za wyrządzoną Tobie krzywdę.

-------------------------------------------------------------------
Jeśli moja propozycja rozwiązała problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Dziękujemy za opinię.

" biegły wypisał klucze licencyjne, które ja mam potwierdzić" - nie możesz udowodnić czegoś co nie istnieje. Nie ma indywidualnych kluczy produktu dla Win 10 po aktualizacji z Win 7 lub Win 8.1. Zastanów się nad innym pytaniem - czy miałeś prawo do darmowej aktualizacji Win. 7?

Dziękujemy za opinię.

* Wprowadź tylko liczby.

* Wprowadź tylko liczby.