Licencja Windows OEM ESD

Witam

Mam pewne wątpliwości, w internecie można przeczytać sprzeczne informacji na temat sprzedawanych licencji Windows.

Nawiązuje do informacji  "zgodnie z Wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 03.07.2012r. który to orzekł że na terenie UE można legalnie odsprzedawać używane programy, oryginalne licencje, odsprzedaży dokonywać mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy”.

Można znaleźć informacje które stwierdzają iż można sprzedać licencje jeśli takowa została uprzednio usunięta z komputera - sprzedawca powinien przedstawić dowód usunięcia licencji lub utylizacji komputera?

Dotyczy to licencji OEM oraz ESD?

Nawiązuje do tej oferty:

https://soft360.pl/windows-10/21windows-10-home-0889842188264.html

Sprzedawca informuje iż są to licencje z nieużywanych już komputerów.

Kontynuując watek czy jeśli posiadam laptop z Windowsem wersji OEM, usunę z niego licencje to czy takową mogę przenieść na inne urządzenie?

Dziękuję za odpowiedź

To: http://cejsh.icm.edu.pl/cejsh/element/bwmeta1.element.desklight-3d1ebddc-a498-44dd-9859-f5e461855e94/c/11_PORZEZYNSKI.pdf omówienie wydaje mi się być nie tylko przejrzyste, ale i dobrze rozkładające akcenty. W konsekwencji wynika zeń to, iż odpowiedź na Pańskie pytanie: "... czy jeśli posiadam laptop z Windowsem wersji OEM, usunę z niego licencje to czy takową mogę przenieść na inne urządzenie?" powinna, IMHO, być - przy założeniu, że chodzi o system preinstalowany - przecząca.

W wypadku opisu z linku i przyjmując, że do czynienia mamy rzeczywiście z ESD, to nie ma żadnych ograniczeń w odsprzedaży (w tym i tego z pkt 4 lit b\ Postanowień licencyjnych Windows 10 mówiącego o jednorazowej odsprzedaży). 

Tylko jedna rzecz mnie w tej ofercie dziwi, tj. ten " tylko domowy użytek". 

Niezależnie od przyczyny dla której to ograniczenie zostało wpisane pozwala ono zasiać ziarno wątpliwości co do prawdziwości całości informacji na stronie. 

"Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."
Martin Niemöller

Ta odpowiedź pomogła 1 osobie

·

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

Dziękujemy za opinię.

Dziękujemy za opinię.

Widnieją jako oficjalny partner MS:

https://www.microsoft.com/pl-pl/solution-providers/partnerdetails/soft360pl_de6823bc-b5f2-4db4-b3ce-b9ce1c0291f2/75ed4418-6ecb-499c-b5fd-ce7bcf66e0f0

To wcale nie znaczy, że są "nieomylni" - na pewno Microsoft nigdy nie ograniczał grup docelowych - możliwości używania - w przypadku systemów operacyjnych (co innego w odniesieniu np. do Office'a).

"Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."
Martin Niemöller

Dziękujemy za opinię.

Licencja OEM to w ogóle jest raczej taka którą producent kupił do systemu preinstalowanego

Ja uważam że w ogóle nie powinna być używana ponowanie

Ale też prawnikiem nie jestem a w MS nikt za to raczej nie gania osób fizycznych - lepiej na tym znają się firmy osoby prawne bo te OEM to są raczej na preinstalki

+A+M+D+G+

Dziękujemy za opinię.

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: grudnia 8, 2019 Wyświetlenia 406 Dotyczy: