Karta Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter

Witam

Mam problem z bardzo długim łączeniem się z siecią wifi po włączeniu systemu. Poza tym laptop często ma przerywany sygnał wifi.

Po przyjrzeniu się kartą sieciowym zobaczyłem że system zainstalował ponad 30 kart Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter!!

Po odinstalowaniu tych kart wszystko wraca do normy i wifi pracuje stabilnie. 

Ale po ponownym włączeniu systemu win 10 sam sobie robi 2-3 takie karty. Po kolejnych włączeniach systemu dodaje następne i po kilku dniach jest ich ponownie z 30 !!.

Co jest nie tak ??

Restart karty nie pomogły, najnowsze sterowniki też nic nie zmieniły.

Jak można wyłączyć instalowanie tych kart wirtualnych, bo to duży problem z wifi i sieć jest bardzo niestabilna.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam 

Informacje dotyczące dyskusji

Ostatnia aktualizacja: listopada 17, 2019 Wyświetlenia 2 192 Dotyczy:

Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adapter karta obsługująca połączenia typu DIRECT. Jeszcze nigdy nie udało mi się z jej pomocą z niczym połączyć. W moim przypadku ich pojawienie się było związane z włączoną funkcją "Komputery i telefony z systemem Windows mogą wyświetlać obraz na tym komputerze, gdy wyrazisz na to zgodę "

Wystarczy wyłączyć tę funkcję:

Start > Ustawienia > System > Wyświetlanie na tym komputerze > Komputery i telefony z systemem Windows mogą wyświetlać obraz na tym komputerze, gdy wyrazisz na to zgodę > Zawsze wyłączone.

Mam nadzieję, że pomogło

Dzięki za fachową pomoc. Mi pomogło. Nie mogłem tego wyłączyć. Wyłączenie połączenia tworzyło nowe połączenie. Połączenie zabezpieczone a hasło to nie wiem skąd brać. Nazwa połączenia na WIFI strasznie długa a nie taka jak w ustawieniach j/w. Próbowałem spiąć kompy po wifi przez hotspota ale nie wyszło, myślałem że po tym to zostało, a to wina mojego zmieniania ustawień podczas prób uruchomienia zdalnego pulpitu.