Pytanie

Jak ustawić w outlooku 2013 żeby wiadomości wysłane nie zapisywały sie w folderze send tylko w poczta wysłana Udzielanie kolejnych odpowiedzi w tym wątku zostało zablokowane

Witam Wszystkich Guru

Mam office 2013 i problem z outlook

W czasie pierwszego uruchomienia outlookwybrałem opcje żeby nie tworzył nowego konta, co spowodowalo że z domyślnymi ustawieniami outlook uruchomil sie pusty  - to było ok. Dodałem konto pocztowe skonfigurowałem tsk żeby odbierało i wysyłało pocztę - to tez było ok.

Outlook stworzył jeszcze jedną podgrupe oprucz "ulubione" i "pliki danych programu Outlook" *** Adres e-mail został usunięty ze względu na ochronę prywatności *** który zawieral skrzynke odbiorcza a w niej podkategorie send, spam, trash, drafts. Od tej pory poczta pobiera się do folderu skrzynka odbiorcza - to rozumiem ale pierwszy raz mi sie zdarzyło że wiadomości wysłane zapisuja się w folderze send zamiast w poczta wyslana i w zaden sposób nie moge tego zmienić tak samo wiadomości które wyrzucam zapisują się w trashzamiast wiadomo gdzie.

Mam tez office 2010 i tam wiadomości zapisuja się poprawnie

(system Windows 7 Laptop nowy HP aktualizacje pobierane na bierząco) 

Właściwa odpowiedź

Witaj,

Jeśli masz dostępne takie foldery jak "send, spam, trash, drafts" to konto jakie utworzyłeś jest kontem IMAP. Prawdopodobnie podczas zakładania konta pocztowego nie wybrałeś "Ręcznej konfiguracji" tylko atematyczną gdzie konto samo się skonfigurowało.

Te foldery są odwzorowaniem stanu jaki jest na serwerze, jeśli chcesz to możesz wyłączyć ich subskrypcje.

Wybierz na wstążce Foldery a następnie Foldery IMAP.

Kolejno przejdź do zakładki subskrybowane i wybierz Wyłącz.

MS Outlook 2013 w odróżnieniu od wcześniejszych wersji nie pozwala na wybieranie w jakiej lokalizacji mają się zapisywać wiadomości wysłane.

Możesz też utworzyć nowe konto oparte o protokół POP wtedy wszystkie wiadomości będą się zapisywały lokalnie na komputerze. Dodatkowo foldery takie jak "send, spam, trash, drafts" nie będą zupełnie wymienione i wykorzystywane.

------------------

Jeśli moja odpowiedź jest rozwiązaniem, którego szukałeś, pamiętaj proszę aby kliknąć poniższy przycisk „Oznacz”.

------
Jeśli moja odpowiedź jest rozwiązaniem, którego szukałeś, kliknij poniższy przycisk „Oznacz”

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Ta odpowiedź pomogła 1 osobie

Informacje na temat pytania

Liczba wyświetleń: 20 004 Data ostatniej aktualizacji: kwietnia 13, 2018 Dotyczy: