WINDOWS 10 TECHNICAL PREVIEW PROBLEM Z INSTALACJĄ

Mam problem, aktualizacja za pomocą Windows Update jak i za pomocą bootowalnego pendrive doprowadza po ponownym uruchomieniu komputera do jednego...LOGO WINDOWS NA CZARNYM TLE, nic się nie dzieje, nic nie idzie. Trzymałem obiema metodami komputer włączony przez noc, żadna nie działa. Bardzo chcę zacząć testować nowy projekt systemu ale nie mam jak...a szkoda. Proszę o sensowne i działające rozwiązanie. Jeżeli to potrzebne, to pracuję na laptopie Samsung RC510.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Informacje na temat pytania

Ostatnia aktualizacja: kwietnia 1, 2020 Wyświetlenia 8 822 Dotyczy:

* Spróbuj wybrać niższy numer strony.

* Wprowadź tylko liczby.

* Wprowadź tylko liczby.

Witaj KrzysztofWiedeński,

Dziękujemy za skorzystanie z forum Microsoft Community.

Utwórz instalacyjną płytę DVD i wykonaj z niej instalację "niestandardową".

Przed wykonaniem instalacji, zabezpiecz swoje dane poprzez skopiowanie ich na nośnik zewnętrzny.

Jeśli zaproponowane przeze mnie rozwiązanie pomogło rozwiązać problem, proszę oznacz odpowiedź jako właściwą.

Jeżeli masz więcej pytań, zadaj je na forum Microsoft Community, z chęcią na nie odpowiemy.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Czy to pomogło rozwiązać problem?

Przykro nam, że nie udało się Ci pomóc.

Świetnie! Dziękujemy za oznaczenie tego jako właściwej odpowiedzi.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

Dziękujemy za opinię.

Witam,

Problem nadal występuje (po zbootowaniu płytki DVD). O ile instalator uruchamia się na maszynie wirtualnej o tyle tutaj nadal mam czarne tło i tylko logo Windows. Najgorsze jest to iż to "zacięcie" występuje tuż przed samym procesem instalacji. Proszę o jakieś następne sugestie. Może to jakiś problem z konfiguracją sprzętową, bądź BIOSem?

Pozdrawiam,

Krzysztof

Dziękujemy za opinię.

Dziękuję za odpowiedź.

Wygląda na to, że spowodowane jest to problemem sprzętowym.

Spróbuj wykonać instalację przy użyciu innego napędu DVD. Jeżeli to nie pomoże, sprawdź na stronie producenta czy nie jest dostępna nowsza wersja BIOSu dla twojego modelu komputera.

Jeżeli nadal nie uda się wykonać instalacji, będzie to oznaczało że twój komputer nie jest zgodny z nowym systemem.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Dziękujemy za opinię.

Panie Krzysztofie, czy to oznacza że niektóre komputery nie będą zgodne z nowym systemem? Czy może w późniejszych kompilacjach ten problem zostanie rozwiązany? Dla mnie to trochę dziwna i śmieszna sytuacja bo nie przypominam sobie aby z poprzednimi systemami był taki problem. Mój laptop ma 5 lat i miał preinstalowany Windows 7, więc to byłby strzał w stopę ze strony Microsoft jeżeli update nie będzie możliwy.

Pozdrawiam

Patryk

Dziękujemy za opinię.

Dziękuję za odpowiedź.

Nie na każdym komputerze będzie można zainstalować nową wersję systemu - każdy kolejny system ma swoje własne wymagania minimalne, jednak firma Microsoft pracuje nad tym, aby możliwe było zainstalowanie systemu na możliwie największej liczbie komputerów. Ciężko w tej chwili powiedzieć, jak będzie wyglądała sytuacja po ukazaniu się jego finalnej wersji.

Wymagania systemu Windows 10, są bardzo zbliżone do wymagań systemu Windows 8.1. Szczegóły znajdziesz na stronie:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-faq-system-requirements-pc

Pozdrawiam,

Krzysztof

Dziękujemy za opinię.

Moim zdaniem jeżeli są problemy z wersją BIOS to powinno się to zawrzeć w wymaganiach minimalnych, z wcześniejszymi wersjami WINDOWS nie było takich problemów, można było je instalować na naprawdę leciwych komputerach. Mam nadzieję że do finalnej wersji takie problemy zostaną rozwiązane.

Pozdrawiam

Patryk

Dziękujemy za opinię.

mam podobny problem, a laptop nie jest nawet leciwy raptem ponad 3 letni, laptop samsung rv511, intel core 3, grafika intela, botowalny pendrive działa bez zarzutu, sprawdziłem na innym laptopie(lenovo), każdy inny system od Ubuntu po Windows 7 instalacja bez problemowa, próbowałem i wersję preview pierwszą i ostatnią komplikację, pendrive botuje się, pojawia się logo windows i koniec, windows 8.1 zainstalował się bez żadnych problemów, a obecna wersja Windows 10, próba zainstalowania czy to za pomocą świeżej instalacji z pendriva czy też przez autoupdate bo i taka w Windows update się pojawiła kończy się na Logu Windows, zauważę że w windows update w zainstalowanych updatach jest zaznaczone że instalacja Update succefull, czyli powiodła się tyle że po każdorazowym restarcie startuje Windows 7, a 10 jak nie było tak nie ma.

Dziękujemy za opinię.

Witam,
pytałem się na innym forum o co może tutaj chodzić (mam ten sam problem, tez laptop samsunga, też samo logo). Powiedzieli mi, że trzeba wejść w biosa i odznaczyć secure boot. Ale w moim modelu (RC510) nie ma niczego takiego w ustawieniach. Czy to na prawde może być tego wina i da się zmienić biosa?

Pozdrawiam, 

Karol

Dziękujemy za opinię.

secure boot to zdaje się to samo co UEFI, tyle że instalacja czy to z wyłączonym UEFI czy włączonym, nie powiodła się, próba instalacji z botowalnego pendrive również, logo windows i zero reakcji, podobnie w procesie aktualizacji windows 7 do wersji windows 10, w aktualizacjach pojawia się jako successful tyle nic się nie zmienia, startuje windows 7, próbowałem wersji angielskiej, polskiej, na laptopie samsung rv511 I3 intela z kartą hd Intela , chyba nie da się zainstalować Windows 10 prewiev, inne systemy czy to Windows czy Linuks bez problemowo, Windows 10 niestety nie, i co interesujące nigdzie nie ma odpowiedzi z jakich to przyczyn nie da się tego systemu zainstalować na laptopie, zmiana ustawień dysku również niczego nie zmieniła, powrót do ustawień default w biosie  skutkował tym że windows 7 nie wstał, musialem naprawić bootsector, missing mbr, pozostaje więc chyba dać sobie spokój z instalacją wersji prewiev i poczekać na wersję finalną, zaznaczę że laptop nie jest leciwy, i Windows 7 i Windows 8.1 bez żadnych problemów czy to z instalacją czy samym systemem, szkoda bo chciałbym przetestować tę 10 ale cóż, muszę obejść się najwidoczniej smakiem hehe

Dziękujemy za opinię.

Miejmy nadzieje że tak będzie i w finalnej wersji nie będzie już takich problemów, ale mimo wszystko chciałbym dostać jakoś konkretną odpowiedź w tym wątku dlaczego tak się dzieje na laptopach Samsunga, bo niestety Pan Krzysztof z Microsoftu odniósł się tylko do wymagań sprzętowych, a wiemy doskonale że te nasze komputery spełniają.

Dziękujemy za opinię.

* Wprowadź tylko liczby.

* Wprowadź tylko liczby.