Windows 10 frissítés letiltása ???

Üdvözlök mindenkit !

Sajnos nekem is gondjaim vannak a winfos frissítési rendszerével. 2017-ben egy frissítés követően érdekes módon a VGA Geforce 1060-as kártyám állandó jelleggel erősen dolgozott.  
A gépem lassú volt / I7 / . Sikerült megtalálnom a hibát. 
Winfos frissítéssel szépen jött egy bitcoint bányászó program is. 
Ilyen jó csodás dolgokat kaptam annó a rendszer frissítéssel együtt.

1 - Trojan.BitCoinMiner.TskLnk - tipusa folyamat / érthető miért dolgozott a VGA kártya :( /
2 - Trojan.FakeMS - típus fájl , hely: c:\windows\system32\Tasks\System\SystemCheck
3 - TrojanBitCoinMiner - típus fájl , hely: c:\windows\system32\Tasks\System\SystemTask
4 - TrojanBitCoinMiner.TskLnk - típus fájl , hely: c:\user\*****user neve***\AppData\Romaing\Macromedia\WebHelper.exe

Ezt még lenyeltem , lehet véletlen. Majd rá 1-2 hónapjára újabb frissítés érdekes módon ismét furcsa kémprogramok települtek a gépemre a vírus és mallwer ellenőrző programok szerint.
Ekkor döntöttem úgy, hogy e csodás operációs rendszer frissítési alakalmazása nélkül tökéletesen megleszek. Egyébként is alvó állapotból mindig bekapcsolta a gépemet, ha mert frissítésre vágyott. Ekkor szépen google, youtube s pár fórumon olvasottak és látottak szerint kikapcsoltam a winfos frissítési rendszerét. Igen ám de most 2018. július 14-től , minden órában cseszeget, hogy frissítsem. Hogy a jó bubánatba lehet ezt a sz.....rt kikapcsolni ????  Valaki legyen oly kedves adjon nekem tanácsot. Az tuti, hogy ez volt az utolsó winfos rendszerem.

Köszönöm előre a segítséget. 
|

Kedves Roxy78!

Megértem, hogy bizonyos hibajelenségek frusztráltságra adnak okot - különös tekintettel a kártevők és vírusok támadása miatt kialakult helyzetre. Ugyanakkor szeretném elmondani, hogy a Microsoft a WIndows update-n keresztül nem juttat vírusokat és egyéb kártevőket a felhasználók készülékeire, szigorúan ellenőrzött minden, amely kibocsátásra kerül. A rendszer biztonságos működésének épp az a kulcsa, hogy a WIndows-odat mindig naprakészen tartod, hiszen így kaphatod meg a biztonsági frissítéseket más fontos frissítések mellett. 

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, biztonsági okokból leginkább csak a frissítés elnapolására van lehetőség, tiltásra vagy ignorálásra nics. 

• Használd az Aktív időszakszolgáltatást.
  • Gépház >Frissítés és biztonság>Újraindítási beállítások > Időpont ütemezése > Itt 6 napig el lehet a frissítés telepítését elnapolni.
  • Gépház >Frissítés és biztonság > Speciális beállítások > Frissítés elhalasztása Így lehetőség van csak a biztonsági és összegző frissítések telepítésére - A frissítések elhalasztása opció Windows 10 Home kiadásban nem elérhető.
  • A hibajelenségekről visszajelzést küldhetsz a fejlesztőink felé az Áruházból letölthető Visszajelzési központon keresztül vagy szavazhatsz más felhasználók visszajelzéseire hasonló témában. Minnél több szavazatot kap egy bejegyzés, annál valószínűbb, hogy a fejlesztők értesülnek az esetről, ezért azt javaslom, hogy itt a beszélgetéslánc alatt is oszt meg a visszajelzésed linkjét, így a Közösség tagjai fel tudják szavazni azt.

A Microsoft egyáltalán nem ajánlja, támogatja vagy hagyja jóvá a Windows update szolgáltatás letiltását és a Beállításjegyzék (Registry) módosítását a frissítések tiltása érdekében. Ezek a tevékenységek súlyos, felmérhetetlen és előre meg nem jósolható károkat okozhatnak a rendszer működésében. Amennyiben a felhasználók úgy döntenek, hogy alkalmazzák az említett módszereket, azt saját felelősségükre teszik.

Amikor egy felhasználó a Windows -t elkezdte használni a Microsoft Szolgáltatási Szerződést is elfogadta, mely kitér a frissítésekre is. Minderről a Szolgáltatások és a szoftverek frissítése és a jelen feltételek módosítása rész (7.pont) tér ki.

Amennyiben a fentiekkel vagy bármilyen más Microsoft-termékkel kapcsolatban további kérdéseid lennének, jelezd kérlek nyugodtan!

Minden jót!

Boglárka

Ha úgy gondolod, hogy válaszom segített a probléma megoldásában, kérlek jelőld azt válasznak. Nagyon köszönöm!

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Köszönjük visszajelzését!

Szia

Megértem a haragod. Ez valóban elég idegesitő.

Kártevőket elég sok oldalról be lehet szedni.

Például warez oldalakról letöltött telepitők hozományaként, fertőzött weblapok, szriptek, megtévesztő letöltések.

Windows Update-en keresztül akkor kaphattad volna ha a rosszfiúk rést ütnek a frissítési kiszolgálókon és módosított fájlokat helyeznének el ami letöltődne.

Ha jól emlékszem a Windows XP idején volt példa erre.

Mely verziót használod?

Home esetében nem lehet tiltani de Pro esetén lehet késleltetni is.

Sok embernek gondot okoznak a teszteletlen frissítések. A Microsoft azért erőlteti hogy minden gépen naprakész legyen a sebezhetőségek miatt.

Tiltsd le a frissítést a szolgáltatásoknál vagy csoportházirendből.

Kedves Boglarka_B !

1 - " Ugyanakkor szeretném elmondani, hogy a Microsoft a WIndows update-n keresztül nem juttat vírusokat és egyéb kártevőket a felhasználók készülékeire, szigorúan ellenőrzött minden, amely kibocsátásra kerül. " Akkor mivel magyarázod, hogy érdekes módon mind két alkalommal pont akkor jöttek be ezek a bitcoin vacakságok amikor a csodás windows update megtörtént.   

2 - "A rendszer biztonságos működésének épp az a kulcsa, hogy a WIndows-odat mindig naprakészen tartod, hiszen így kaphatod meg a biztonsági frissítéseket más fontos frissítések mellett. " , A neten sok helyen lehet olvasni , hogy a csodás update után kék halál állt be vagy egyéb meglepetés a windowson. :), vagy netán ez is a rendszer biztonságos működésének a jele ? :D

3 - "A Microsoft egyáltalán nem ajánlja, támogatja vagy hagyja jóvá a Windows update szolgáltatás letiltását és a Beállításjegyzék (Registry) módosítását a frissítések tiltása érdekében."  abszolut nem érdekel hogy a microsoft mit ajánl .

4 - "Ezek a tevékenységek súlyos, felmérhetetlen és előre meg nem jósolható károkat okozhatnak a rendszer működésében.  "  - sok esetben éppen az updatek után lettek súlyos felmérhetetlen és előre meg nem jósolható károk....

5 - "Amikor egy felhasználó a Windows -t elkezdte használni a Microsoft Szolgáltatási Szerződést is elfogadta, mely kitér a frissítésekre is. Minderről a Szolgáltatások és a szoftverek frissítése és a jelen feltételek módosítása rész (7.pont) tér ki." - Ugye amikor éjjel a gép szépen bekapcsol mert frissíteni próbál ,ez esetben melegszik a processor, pörög a HDD, használódnak a gép komponensei és így tovább fogy az áram. Majd ha a microsoft ezen költségeket megtéríti akkor , de csak is akkor szóljon bele hogy mikor és hogyan frissít.

Sajnos amiket ajánlottál ezek nem oldják meg a problémát, s természetesen tisztában voltam ezen lehetőségekkel, sőt a "sajátgép" jobb egérgomb klick "kezelés" majd a szolgáltatások stb... ott is kikapcsoltam mindent, de sajnos akkor is erősködik. De látom erre is majd az embernek magától kell rájönnie.

Észre kellene venni , hogy a felhasználóknak már nagyon elegük e csodás OP rendszerből s talán valami olyat alkotni ami a felhasználókért van. 

Köszönöm a gyors választ és kedvességedet.

U.I. nem vagyok "frusztrált" :)

Szia

Köszönöm válaszod és segítőkézséged :)

Nagyon szívesen!

Futtatás>gpedit.msc

Mikor megnyílt elnavigálsz ide>Számítógép konfigurációja>Felügyeleti sablonok>Windows összetevők>Itt megkeresed a Windows Update-et és rakd át a beállítást Letiltva opcióra.

Ezzel globálisan tiltod a frissítéseket rendszerszinten.

Ezt "gpedit.msc" olvastam a interneten és ki is akartam próbálni  de sajnos nálam ezt nem találja .

Köszönöm. 

Akkor Home kiadásod van ezek szerint.

Küldök egy telepítőt amivel fel tudod rakni magadnak.

De mielőtt megtennéd meg szeretnélek kéreni hogy hozz lérte egy rendszer visszaállítási pontot.

Telepítő

Bontsd ki és telepítsd a setup.exe fájlal.

Igen, így van. Home kiadásom van. S nem is ajánlatos feltelepíteni rá ezt , de most olvasok épp a GWX Control panel programról.

Köszönök mindent.

Ezzel fel tudod tenni a csoportházirend szerkesztőt. De van alternatíva a Policy Plus.

A GWX a Windows 10-re való frissités telepítési segédje.

Kérdésinformáció

Legutóbbi frissítés: január 31, 2021 Megtekintések – 473 A következőkre vonatkozik: