Otthoni csoport hiba

Heló!

A Gondom az, hogy annak idején létre hoztam egy otthoni csoportot a win7.-et futtató 3 gépemen. Rendben működött.

Telepítettem a win 10.-et mindhárom gépre, és azóta mindhárom gép csatlakozni akar a létrehozott otthoni csoporthoz( az is amelyiken előzőleg létre hoztam)

A jelszavat fejből nem tudom, és egyik gépről sem tudom kicsalni.

Az otthoni csoportot törölni nem tudom.

Esetleg valami ötlet?

|
Válasz
Válasz

Kedves Attila_Budai!

Sok nemzetközi fórumon olvasni, hogy a Windows 10 valamiért összekuszálta az Otthoni csoport beállításait és sokszor egy törölhetetlen "fantom" Otthoni csoport jön létre. Volt már szerencsém ilyennel találkozni és a hibát sikerült elhárítani az alábbi módon:

1. Először is azonosíts be minden számítógépet az otthoni csoportban:
    • Ehhez nyomd le a Windows+X billentyűket és válaszd ki a Rendszer elemet a listán, majd jegyezd fel a Számítógépnév: mellett található nevet.
    • Ezt végezd el mindhárom számítógéped esetén.
  2. Amelyik számítógépen lehetséges, úgy ott hagyd el az Otthoni csoportot:
    • Ehhez nyomd le a Windows+X billentyűket és válaszd ki a Vezérlőpult elemet a listán.
    • A Megtekintés a következő szerint: mellett legyen Nagy ikonok nézet kiválasztva, majd kattints meg az Otthoni csoport lehetőségre, végül válaszd a Kilépés az otthoni csoportból... > Kilépek az otthoni csoportból lehetőségeket.
  3. A PeerNetworking mappából az idstore.sst fájl törlése mindhárom számítógépen:
    • Nyisd meg a Fájlkezelőt a Windows+E billentyűk lenyomásával, majd felül a Nézet fülön a Megjelenítés/elrejtés csoportban tegyél jelölést a Fájlnévkiterjesztések és a Rejtett elemek elé.
    • Lépj a C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Roaming\PeerNetworking mappába és töröld az idstore.sst fájlt.
    • Ismételd meg a lépéseket mindhárom számítógépeden.
  4. Ezt követően gyomláld ki a Médiaadatfolyam-továbbításnál az eszközöket, ugyanis a tapasztalat azt mutatja, hogy ez okozhat hibát, mivel számos eszköz többször is előfordulhat a listán:
    • Kattints a Tálca jobb oldalán lévő hálózati ikonra jobb egérgombbal és válaszd ki a Hálózati és megosztási központ megnyitása lehetőséget.
    • Kattints a Speciális megosztási beállítások módosítása pontra, nyisd le Az összes hálózat csoportot és kattints a Médiaadatfolyam-továbbítási beállítások kiválasztása... lehetőségre.
    • Válaszd ki az Eszközök megjelenítése a következőn: melletti legördülő listán a Minden hálózat lehetőséget.
    • Nézd végig a listát és bizonyosodj meg, hogy a számodra ismeretlen, használaton kívüli vagy többször megjelenő eszközöket egyesével eltávolítod, kijelölve azokat és az Eltávolítás... > Az eszköz eltávolítása gombokra kattintva.
    • Ezt a műveletet végezd el mindhárom számítógéped esetén, úgy hogy a listán csakis egymás nevei szerepeljenek.
  5. Következő lépésként kapcsold ki valamennyi számítógépedet, nem elég alvó módba tenni, legyen mind kikapcsolva!
  6. Kapcsold be azt a számítógépet, melyről az Otthoni csoport létrehozását el kívánod végezni és ellenőrizd, hogy engedi-e az új Otthoni csoport létrehozását. Amennyiben igen, úgy jegyezd fel a jelszót és kapcsold be a második számítógéped, majd léptesd be a csoportba, ami remélhetőleg már az újonnan létrehozott lesz és nem "fantom". Végül járj el ugyanígy a harmadik gép esetén is.

Remélem, tudtam segíteni és kérlek, jelöld válaszként bejegyzésemet amennyiben megoldást nyújtott az alatta lévő Megjelölés válaszként gombra kattintva.

Üdv,

Roland_KU

*SZERKESZTVE

5 személy hasznosnak találta ezt a választ

·

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését!

Kérdés adatai

Utolsó frissítés: december 1, 2021 Megtekintések: 821 A következőkre vonatkozik: