Asztali ikonok/Fájlok nagy része eltűnt

Ma frissítettem win8.1-ről win10-re, és beléptem az ideigenes profillal (akkor még nem tudtam). Annyit láttam, hogy az asztal nem úgy néz ki, mint ahogy ki kéne néznie, hiányzó ikonok, nem jó elrendezés. Gondoltam valahogy megoldom, és valahol a Windows mappában, ha jól emlékszem a saját user mappám asztal mappájában megtaláltam a hiányzó ikonjaim/fájljaim, ezeket kimásoltam az asztalra (áthelyeztem inkább, igaz csak kihúztam őket az asztalra, de a mappából eltűntek. Elrendeztem őket, majd felugrott egy ablak, hogy ideiglenes profilban vagyok, utánanéztem, hogyan tudnék a saját profilomra menni, újraindítást valamint újra bejelentkezést ajánlottak.
Miután újraindítottam a gépet, és bejelentkeztem újra, már nem az ideiglenes, hanem a saját profilommal lépett be. Megvolt a hátterem, és az asztalon található ikonjaim/fájljaim megmaradt része úgy volt elrendezve, ahogy anno Windows8.1-en hagytam. Viszont nagyjából a 2/3-a eltűnt, köztük fontos információkat tartalmazó szövegfájlok. Ezek a fontosak igazából, hiszen a különböző ikonokat újra ki tudom helyezni, viszont bárhol kerestem őket, nem találtam. Rendszervisszaállítást nem tudok csinálni, ki van szürkülve, nem kattintható a gomb.

Vissza tudom ezeket szerezni? Ha igen, hogyan?

Üdv matrozrabbi!

Köszönjük, hogy a Windows 10 rendszeren egyes fájlok eltünését illetően a Microsoft Community fórumához fordultál.

Amennyiben egy ideiglenes fiókban hajtasz végre módosításokat, úgy sajnos azt már nem lehet visszafordítani. Tehát a fájlok áthelyezését, majd a kijelentkezést követően azok törlésre kerültek, így azokat már nem lehet visszaállítani. A Rendszer-visszaállítási eszköz sem segítene, mert az csak a telepített programokra, illesztőkre és beállításokra vonatkozik, a személyes fájlok visszaállítására nem.

Ellenőrizd a C:\Windows.old mappát, hogy ott a felhasználói fiókod mappájába lépve fellelhetőek-e még esetleg a szükséges fájlok. Ha nem, úgy egyedüli mentsvár lehet még egy külső, fájlok visszaállítására szolgáló program használata. Mivel ezeket nem ismerjük, így ezek használatát csak saját felelősségre javasoljuk.

Reméljük, tudtunk segíteni. Kérjük, jelöld válaszként bejegyzésünket amennyiben megoldást nyújtott és további kérdések esetén Közösségünkre visszavárunk!

Köszönjük!

Roland_KU

2 személy hasznosnak találta ezt a választ

·

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Köszönjük visszajelzését!

Kedves Matrozrabbi!

Ez segíthet:

http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows8_1-pictures/k%C3%A9pek-vissza%C3%A1ll%C3%ADt%C3%A1sa/1cc745d2-f521-4025-919d-22262c2b5746

Fontos: ne arra a partícióra legyenek a fájlok visszaállítva, amelyiken voltak eredetileg. A Te esetedben szerintem a legjobb volna pendrive-ot vagy külső merevlemezt kijelölni helyreállítási helyként.

Szép estét!

Ildi

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Köszönjük visszajelzését!

Kérdésinformáció

Legutóbbi frissítés: március 23, 2021 Megtekintések – 488 A következőkre vonatkozik: