Szöveg és más elemek fejlett méretezése

Köszöntök mindenkit.

Win 10 Pro-t használok amióta megjelent,..jelenleg a 1703-as verziót.

Frissítés után feltűnt,hogy az eddig megszokott,beállított betűméretek vissza álltak alaphelyzetbe,nagyon kicsi a méretük.

A gépházban az eddigi beállítási helyen nem találom ezt a speciális lehetőséget..Szöveg és más elemek fejlett méretezése.

Köszönöm a válaszod.

Misi

Üdv! A gépházban a rendszer menün belül a kijelző fülön tudod állítani a méretezést, csak a 1703-as verzióban nem egy csúszka van ott, hanem egy lista. Amennyiben egyedi értéket szeretnél beállítani, menj az egyedi méretezés gombra, és add meg a saját értékedet. 

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Köszönjük visszajelzését!

Szia.

Bocsánat,hogy eddig nem reagáltam a válaszodra...idő közben meg is feledkeztem a feltett kérdésemről.

Na ez nem azt jelenti,hogy megoldódott,vagy elégedett lennék ezzel a méretezési megoldással....ez egyenesen egy nagy ****,de ez csak is az én véleményem.

Ha az ajánlott 100%-ról feltolom 125%-ra ..óriási lesz minden,ha az egyéniben állítok be egy kívánt méretet akkor az egerem megbolondul az újra indítás után,...egy adott felületen nem hajlandó görgetni,csak ha a jobb oldalon a csúszkát megfogom és ezzel mozgatom.

Megjelenése óta használom ezt az op rendszert...win.10 pro...soha semmi gondom akadásom..lefagyás vagy más tünet.

De ezzel a változtatással,(hogy kivették ezt a lehetőséget a kezemből,hogy külön-külön méretet adhatnék meg mindennek ,..ahogyan azt az előző verzióban megszoktam)..rendesen kibabráltam velem.

Nyilván nem nekem készítik ezt az op rendszert sem,és kénytelen vagyok mezei felhasználó ként ezzel együtt élni,..de ha valami bevált dolog megfelelően működik akkor miért kell meg változtatni ennyire drasztikusan.

Neked viszont nagyon szépen köszönöm a segítséget,hogy válaszoltál az általam feltett kérdésre.

Üdvözlettel..Gyurcsovics  Mihály

Szervusz Mihály!

Ahogy azt te is tapasztaltad, pár beállítás tényleg megváltozott/más helyre került/eltűnt a legújabb Alkotói frissítéssel.

Ha a Gergely által javasolt egyedi méretezéssel egy köztes értéket választasz, az megoldja a görgetéssel felmerülő problémát?

Érdemes lehet visszább venni a képernyő felbontását, evvel téve nagyobbá a megjelenő elemek méretét.

Erre a változtatásra valószínűleg az eszközök és kijelzőméretek közti átjárás miatt lehetett szükség. Ez az oka, hogy az elemek külön-külön méretezésére már nincs lehetőség.

Remélem a köztes érték beállítása, vagy a felbontás csökkentése megoldja az olvasási problémát!

Ezen felül javaslom, hogy küldj visszajelzést a fejlesztők felé az Áruházból letölthetó Visszajelzsi központ alkalmazáson kereszül. Itt találhatsz már meglévő bejegyzéseket a témát illetően, amit szavazatoddal támogathatsz, vagy más felhasználók szavazhatják fel a te javaslatod a listán.

Ha a továbbiakban is bármilyen kérdésed merülne fel, állunk szolgálatodra!

Üdv,

Gábor 

Please let us know your results or mark my reply as answer if it helped. Feel free to ask if you have any questions!

Köszöntök mindenkit.

Win 10 Pro-t használok amióta megjelent,..jelenleg a 1703-as verziót.

Frissítés után feltűnt,hogy az eddig megszokott,beállított betűméretek vissza álltak alaphelyzetbe,nagyon kicsi a méretük.

A gépházban az eddigi beállítási helyen nem találom ezt a speciális lehetőséget..Szöveg és más elemek fejlett méretezése.

Köszönöm a válaszod.

Misi

Üdv. Misi.

Már Xp óta FullHD monitort használok. Nincs szükség a fejlett méretezésre. Csak rossz lesz tőle minden!

Először is jobb klikk az asztalon, majd képernyő beállítások:

Mivel nálam 1920X1080 . Hagyjuk úgy a százalékot is!

Ha az ikonok kicsik a monitoron? Azokon tudunk állítani. A következő kép alapján:

Amint ez kész?

Jöhet a böngészők beállítása. 

A nagy felbontás miatt?! Csak a középső 1/3 részt tölti ki! Ez így nem használható! Nem tudjuk elolvasni!

Ezt a beállítások menüben tegyük meg! A böngészőbe be kell hozzá jelentkezni! ( Nem elég megnyitni a böngészőt! ) Itt egy kép példának erről is.

( A Firefox nem böngésző! )

A böngészők sarkában lévő méretezésről.

Itt akkor érdemes módosítani? Ha az adott oldal mérete nem jó. ( A készítő egyedi méretet adott meg. Ami eredetileg például 1024X768 volt!) Az itt beállított egyedi oldalméretet is megjegyzi és legközelebb jól is mutatja.( Nem felejti el.) Viszont hogy ez működjön? A böngésző beállításainál bejelentkezve kell maradni.

Ha más módon próbálunk méretezni? Akkor a legtöbb program esetén problémánk lesz.  

Nélküle nem oldható meg, a hibátlan működés!  Amelyik programban van külön betű méretezés?

Ott lehet méretezni ha kellene. Ahol alapból nincs? Az viszont tökéletesen fog működni! Kivéve ha már az elején belepiszkáltunk a méretezésbe. Xp óta jó pár ezer gépet telepítettem, céges gépeket és laptopokat is. Ezzel a módszerrel jó volt mindig. :)  

Remélem megoldódik a probléma?

Nekem 1366x768 felbontási lehetőségem van.

A leírt ikon és böngésző beállítás mellett a menü- és cím sorok mérete, az asztali ikonok megnevezésének betű mérete nem változik. És az Outlookban ugyan ez a helyzet a menükkel.

Messzemenőkig osztom Mihály véleményét:

"Nyilván nem nekem készítik ezt az op rendszert sem, és kénytelen vagyok mezei felhasználó ként ezzel együtt élni,..de ha valami bevált dolog megfelelően működik akkor miért kell meg változtatni ennyire drasztikusan."

Amihez annyit tennék hozzá, hogy legyen választható, akarom-e, vagy sem a drasztikus változásokat hozó verziót használni.

Ráadásul nekem még egy ősrégi HP LaserJet6L nyomtatóm van, amelyet a Windows 10 rögtön kizárt, majd nagy nehezen sikerült illesztenem, most az 1703-as  módosítás ismét kizárta.

Szóval, bocsánat a kifejezésért, óriási a SZÍVATÁS Microsoft részéről!

Annak idején, 2011. áprilisában a HP620-al együtt a Windows 7-t megvettem, kifizettem, nem illegálisan használom a Windowst!!!

Üdv: Vadrozsahet

2 személy hasznosnak találta ezt a választ

·

Kérdésinformáció

Legutóbbi frissítés: június 26, 2020 Megtekintések – 823 A következőkre vonatkozik: