Włamanie na konto Xbox live

Witam serdecznie.

Mam pewien problem. Dziś chciałem ściągnąć dodatek do Alana Wake'a i zobaczyłem, że na moim koncie ubyło punktów. Wchodząc w historię pobranych plików napisane jest, że dnia 4 kwietnia pobrany został jakiś dodatek do Gears of War 3 - co jest niemożliwe ponieważ takiej gry nie posiadam. Pomyślałem jednak, że może jakimś totalnym niefartem ściągnąłem ten dodatek niechcący ale niestety nie mam go na dysku a w panelu marketplace napisane jest tylko, iż mogę pobrać go ponownie.

Korzystam tylko z jednej konsoli, co więcej mam do niej dostęp tylko ja tak, więc całkowicie wykluczam to, że ktoś ściągnął ten dodatek u mnie. Na myśl przychodzą mi dwa wyjaśnienia - albo to jakiś błąd (co zapewne jest mało prawdopodobne) albo ktoś na moje konto się włamał. Oczywiście hasło już zmieniłem ale chciałbym się zapytać czy ktoś z Was zetknął się z podobną sytuacją?

Jeśli tak to czy macie jakieś porady? (wiadomość do pomocy technicznej Xbox live już wysłałem) Jest szansa, że odzyskam stracone punkty? No i przede wszystkim jak zabezpieczyć konto przed ponownym włamaniem?

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Question Info

Last updated July 4, 2018 Views 13 Applies to:

tak, zetknął, zabezpieczeniem może być dłuższe hasło; pozostaje tylko zrobić to co zrobiłeś, skontaktować się z pomocą techniczną, punkty odzyskać można; dziwne tylko jest to, że kupili dodatek do GoW, zazwyczaj po włamaniu się, kupują zawartość, którą można sprzedać (np. paczki piłkarzy do fifa), z dodatkiem do gearsów to nie wiem co można zrobić...

Did this solve your problem?

Sorry this didn't help.

Great! Thanks for marking this as the answer.

How satisfied are you with this reply?

Thanks for your feedback, it helps us improve the site.

How satisfied are you with this response?

Thanks for your feedback.

Dzięki za odpowiedź. Poczytałem trochę w internecie i też ta sytuacja mnie dziwi - punktów miałem 1300 zatem dosyć spore pole do manewru. Jeszcze dziwniejsze jest to, że zostało wydane tylko to 800 punktów i to tak jak napisałem na dodatek do Gears of War 3. Martwi mnie tylko fakt, że tak późno to zauważyłem - DLC do Gears of War 3 rzekomo ściągane było 4 kwietnia zatem ponad 20 dni temu. Ubytek punktów zobaczyłem dopiero jak chciałem zakupić dodatkowy content, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi...Mam nadzieję, że sytuacja jest do uratowania. Dziękuję raz jeszcze.

Sorry this didn't help.

Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanie. Moje konto Xbox live nie jest polskie - zakładałem to dawno temu na Anglię i do tej pory nie zdecydowałem się na transfer. Czy w związku z tym mam napisać do zagranicznego oddziału microsoftu? Bo wiadomość, którą wysłałem wczoraj poleciała do oddziału znajdującego się w Polsce (tak mi się przynajmniej wydaje bo korzystałem z polskiego panelu pomocy technicznej ) .

Sorry this didn't help.

Ja również miałem jakiś czas temu włamanie na moje konto i stratę msp. Konto mam na UK, wystarczyło zadzwonić na Polską infolinię i wszystko zostało załatwione w kilka dni, łącznie ze zwrotem straconych msp, dodatkowo dostałem kod na 1 miesiąc Golda.

Sorry this didn't help.

ano, dzwoń na polska infolinię to załatwiają dość szybko, nie ma problemów z kontami UK

Sorry this didn't help.

Witam Was ponownie i dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi. Próbowałem się dodzwonić pod numer podany w zakładce kontaktu (00800 441 17 96) ale operator cały czas mówi, że połączenie nie może być zrealizowane i żeby sprawdzić poprawność numeru.  Do tego numeru trzeba coś dopisać ? Może jakiś kierunkowy ? Czy może zwyczajnie u nich coś nawaliło i wystarczy spróbować później?  

Sorry this didn't help.

on chyba nie działa ze wszystkich sieci i to bodajże nie z tych prepaidowych

Sorry this didn't help.