GRAND THEFT AUTO 5 - BŁĘDY (BUGS)!!!

Witam wszystkich,

Niestety produkcja firmy Rockstar Games nie ustrzegła się szkolnych błędów. To co jest najbardziej irytujące i frustrujące w tej grze to nie działające garaże. Jak można zreprodukować ten błąd? Po pierwsze umieszczamy dowolny samochód w garażu. Po drugie zapisujemy grę w domu aktualnie wybranego bohatera. Po trzecie wczytujemy grę i udajemy się do garażu. Rezultat: samochód w cudowny sposób znikł tzn. nie da się w obecnej wersji gry zapisywać samochodów.! Tak wybrakowanej produkcji nigdy w swoim życiu nie widziałem. Co zadziwiające możliwość zapisywania samochodów była dostępna od czasów GTA III (2001 rok).

Kolejnym przykładowym błędem tej produkcji są samochody które grzęzną w teksturze podłoża np. drodze (To akurat nie jest aż tak frustrujące). Ponadto istnieje błąd dający nieskończoną ilość pieniędzy ("Cash exploit"), który można wykorzystać we wczesnej fazie rozgrywki (Wystarczy mieć odblokowanych dwóch bohaterów).

Niestety z przykrością muszę stwierdzić iż średnia ocen oscylująca w granica 98 procent jest mocno przesadzona. Czy ci recenzenci w ogóle grali w tę grę? Za takie błędy dają maksymalną ocenę. Według mnie w tym całym biznesie (producenci gier - recenzenci) coś niegra.

Jeżeli znalazłeś jakiś interesujący błąd w najnowszym GTA to możesz o nim napisać w tym temacie.

Pozdrawiam,

Klugier

Question Info

Last updated July 4, 2018 Views 0 Applies to:

* Please try a lower page number.

* Please enter only numbers.

Sprostowanie: po zrestartowaniu konsoli i wczytaniu zapisu gry auto ponownie znajduj się w garażu. W chwili obecnej Rockstar bada sprawę i miejmy na dzieję, że za niedługo pojawi się łatka eliminująca ten błąd.

Lista odnalezionych przez społeczność błędów można znaleźć pod następującym adresem: gtaforums.com/.../594645-bug-report-list (- cars dissapearing from garage!!!).

Did this solve your problem?

Sorry this didn't help.

Great! Thanks for marking this as the answer.

How satisfied are you with this reply?

Thanks for your feedback, it helps us improve the site.

How satisfied are you with this response?

Thanks for your feedback.

Dla mnie osobiście 100 na 100 a że gra ma błędy cóż chyba jeszcze nie miałem przypadku żeby jakaś gra zaraz po premierze była wolna od bugów.

P.S. Też straciłem samochód, który kupiłem zrobiłem tuning na maxa pojechałem na misje fabularną zostawiłem samochód na parkingu i znikną szukałem go później chyba godzinę ale bez powodzenia - takie życie.

Pozdro

Sorry this didn't help.

Aktualizacja: Teraz straciłem nie samochód ale jego pełne ulepszenia po prostu po misji  fabularnej samochód w garażu zmienił kolor i stracił wszystkie bajery. Tak że na chwilę obecną proponuje za bardzo nie przywiązywać się do samochodów i za bardzo nie inwestować w ulepszenia bo może łatwo szybko zniknąć

Sorry this didn't help.

A sprawdzałeś na parkingu policyjnym bo po misji dostajesz wiadomość w lewym górnym rogu że auto zostało odholowane na ten parking.

Sorry this didn't help.

GTA 5 nie jest perfekcyjną grą. Co róż zdarzają się mniejsze lub większe błędy., ale niektórzy wciąż będą się upierać, że twoje auto stoi na parkingu policyjnym (uff...). Moim zdaniem jedynie magazyn TheEscepist zachował się całkowicie rzetelnie wystawiają grze mocną 3.5/5 przy okazji zaznaczając, że gra boryka się z problemami technicznymi.

Osobiście uważam, że recenzje wystawiane przez humanistów są nic nie warte, bo w ogóle nie uwzględniają warstwy technicznej danego programu .

Sorry this didn't help.

co róż? ale jakich róż?

Sorry this didn't help.

Przeczytałem tą recenzję w TheEscepist raczej się z nią nie zgadzam z resztą dlatego że autor np. czepia się w niej skryptów że coś tam i ten sam magazyn daje COD:MW 3 ocenę 4,5 cóż  a jak wiemy COD to skrypt na skrypcie. Ogólnie poczytałem kilka recenzji tego pisma i chyba mój punkt widzenia i recenzentów tego pisma trochę się różnią. Jeżeli Dead Island otrzymuje ocenę 4 a GTA 5 3,5 ja nie mówię że Dead Island jest złą grą ale trzymajmy pewne proporcje.

Co do warstwy technicznej jeżeli gra tak wygląda i ma tak wielki otwarty świat na konsoli, która ma cztery razy mniej RAM-u niż mój telefon to ja się nie czepiam .

Ja jakoś nigdy nie byłem fanem serii GTA żadna inna część tej gry mnie nie kupiła ( przy żadnej wcześniej nie wytrzymałem dłużej niż 2 godziny), ale klimat, pewne drobne detale na pozór nieistotne ( dźwięk tłumika samochodu po wyjściu z niego, rozgrzewające się tarcze hamulcowe w samochodzie, przejazd  z tyłu za samolotem odrzutowym równa się wywrócenie pojazdu itd.) oraz mnogość możliwości sprawiają że gra jest rewalka i że jest warta tych dwóch stów jak mało która.

P.S. Wszelkiego rodzaju recenzje już dawno przestały być dla mnie jakimkolwiek wyznacznikiem, bo jeżeli ktoś siedzi kilkanaście godzin na dobę, z nożem na gardle ścigany przez terminy i z oczekiwaniem że jak wyprodukuje recenzję to dostanie kasę to to się ma nijak do grania dla fanu i czerpania z tego przyjemności.

Pozdro

Sorry this didn't help.

polecam 1:53  - odpalenie paliwa od płomienia wydobywającego się z wydechu: [View:http://www.youtube.com/watch?v=NvEp11B83wM]

Sorry this didn't help.

Redaktorzy onetu równie krytyczni w stosunku do GTA 5 co ja. Polecam zapoznanie się z następującym artykułem: gry.onet.pl/.../j86wc.

Sorry this didn't help.

W dniu dzisiejszym pojawiła się łata naprawiająca błąd związany z z niezapisującymi się samochodami. Więcej informacji na stronie producenta: www.rockstargames.com/.../gtav-title-update-details.html.

Sorry this didn't help.