Δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση του Windows 10

Δεν καταλαβαίνω γιατί αλλά βγάζει αυτό το μήνυμα όταν μέσω του Windows Update προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση των Windows 10 που έκανα κράτηση. Έχω Windows 7 Home Premium με Service Pack 1. Ο υπολογιστής έχει κατασκευαστεί από την ASUSTeK Computer INC. και το μοντέλο είναι το ASUS Desktop PC CM6870 Series. Ο Επεξεργαστής είναι ο Intel(R) Core(TM) i5-3450 CPU @ 3.10GHz 3.10 GHz. Η εγκατεστημένη μνήμη RAM του υπολογιστή είναι 6 GB. Το λειτουργικό σύστημα είναι 64-bit. Πείτε μου αν χρειάζεστε κάποιο άλλο στοιχείο και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

-Extra : Κάτω από το σφάλμα γράφει συγκεκριμένα : Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του διαμερίσματος που είναι δεσμευμένο για το σύστημα.

-Edit1

Δοκίμασα μετά από απάντηση και μέσω του link : https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

αλλά τίποτα. Έβγαλε μήνυμα ότι "Αυτός ο υπολογιστής δεν μπορεί να εκτελέσει τα Windows 10" με ανάλυση του σφάλματος ως "Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του διαμερίσματος που είναι δεσμευμένο για το σύστημα.".

Πληροφορίες ερώτησης

Τελευταία ενημέρωση στις Φεβρουαρίου 24, 2019 Προβολές 344 Ισχύει για:
Δοκίμασε αυτό φίλε μου.Σέ εμένα δούλεψε τέλεια !! https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10   (πρίν αυτό ..αγανακτησα νά περιμένω νά γινει κάτι μόνο του)

Επιλύθηκε το πρόβλημά σας;

Συγνώμη αυτό δεν βοήθησε.

Τέλεια! Ευχαριστούμε που επισημάνατε αυτό το στοιχείο ως απάντηση.

Πόσο ικανοποιημένοι είστε με αυτήν την απάντηση;

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας. Μας βοηθούν να βελτιώσουμε την τοποθεσία.

Πόσο ικανοποιημένοι είστε με αυτήν την απόκριση;

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

Το δοκίμασα κι εγώ αλλά τίποτα. Έβγαλε μήνυμα ότι "Αυτός ο υπολογιστής δεν μπορεί να εκτελέσει τα Windows 10" με ανάλυση του σφάλματος ως "Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του διαμερίσματος που είναι δεσμευμένο για το σύστημα.". Όποια άλλη ιδέα καλοδεχούμενη :(

1 άτομο βοηθήθηκε από αυτήν την απόκριση

·

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Κατάλαβα ότι δημιουργείται όταν έχεις στον C: ένα διαμέρισμα Data που είναι μικρό (περίπου 100ΜΒ) στην περίπτωσή μου. Κατέβασα ένα δωρεάν προγραμματάκι που λέγεται Minitool Partition wizard και πολύ εύκολα μεγάλωσα αυτό το διαμέρισμα σε 400ΜΒ. Στη συνέχεια τα Windows 10 εγκαταστάθηκαν χωρίς πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ, για την ανταπόκριση,  το προγραμματάκι επίσης είναι κορυφαίο μου έλυσε τα χέρια και το πρόβλημα!