Δεν εμφανίζονται όλα τα e-mails μου στο κινητό μου.

Έχω αγοράσει εδώ και 1 μήνα ,περίπου, το κινητό Samsung Galaxy A3 (2016) . 

Δυστυχώς δεν μπορώ να δω τα εισερχόμενα του γραμματοκιβωτίου , παρά μόνο όσα Δεν είναι αναγνωσμένα. Τα υπόλοιπα χάνονται κατά ένα περίεργο τρόπο. Βρίσκομαι εκτός του μέρους όπου βρίσκεται το lap top και πρέπει οπωσδήποτε να εμφανίζονται  Όλα στο κινητό μου

Επίσης υπάρχουν προσωπικοί φάκελοι που τακτοποιώ τα mails . Φάκελοι τράπεζας, όπου, όπως καταλαβαίνετε,  Δεν πρέπει να μπορεί να τα δει κάποιος άλλος (εκεί που βρίσκεται το lap top , π.χ.) 

Επίσης φάκελος με το όνομα μου, καθώς και άλλος ένας προσωπικός. 

Οταν τους ανοίγω είναι κενοί και αναγράφεται :

"Έχετε mail που δεν έχουν ανακτηθεί ακόμα από το διακομιστή. "

Μα έχει περάσει ήδη 1 μήνας !!! Παρακαλώ, όπως να διορθώσετε άμεσα το πρόβλημα, ώστε να μπορώ να δω , όλα τα mail, ακριβώς ό,τι υπάρχει αποθηκευμένο μέσα στον υπολογιστή μου 

Φιλικά 

Ι. Τόμπρου

Καλημέρα Ιωάννα,

Σχετικά με το πρόβλημα που παρουσιάζεται κατά την εμφάνιση των μηνυμάτων στο κινητό σου, αρχικά σου συνιστούμε να κάνεις τα παρακάτω:

1. Έλεγξε και επιβεβαίωσέ μας εάν τα μηνύματα αυτά υπάρχουν μέσω της σελίδας https://mail.live.com

2. Έλεγξε εάν έχεις ακολουθήσει σωστά τα βήματα περιγράφονται εδώ προκειμένου να συνδέσεις το λογαριασμό σου στο τηλέφωνο: Προσθήκη λογαριασμού Outlook.com σε άλλη εφαρμογή αλληλογραφίας (βλ. ενότητα Τηλέφωνα Android)

3. Έλεγξε αν η σύνδεσή σου στο διαδίκτυο είναι ισχυρή. Αν πρόκειται για συνδεση 3G,  προσπάθησε να  συνδεθείς μεσω  Wi-Fi  και το αντίστροφο.

4. Τέλος, προσπάθησε να αποσυνδέσεις το λογαριασμό και να τον συνδέσεις εκ νέου στην εφαρμογή του Outlook.com, ακολουθώντας τις οδηγίες που θα βρεις στο σύνδεσμο που δίνεται παραπάνω.

Εάν το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται, θα χρειαστεί να μας παρέχεις κάποιες επιπρόσθετες πληροφορίες για καλύτερη κατανόηση του προβλήματος:

- Χρησιμοποιείς την εφαρμογή του Outlook.com ή  κάποια εφαρμογή (application) τρίτων μερών για να συνδέεσαι στο Outlook.com ή κάνεις είσοδο μέσω Web στο κινητό σου;

- Πότε παρουσιάστηκε το πρόβλημα για πρώτη φορά;

Tέλος, παρακαλώ έλεγξε το προσωπικό μήνυμα το οποίο σου απεστάλη και στο οποίο σου ζητούνται κάποιες επιμέρους πληροφορίες.

Σημείωση:Βεβαιώσου ότι όταν θα διαβάζεις το προσωπικό μήνυμα, είσαι συνδεδεμένη στο forum με το Microsoft λογαριασμό σου και ενημέρωσέ μας ότι έχεις απαντήσει σε αυτό κατά την επόμενη σου επικοινωνία με την υποστήριξή μας, καθώς τα προσωπικά μηνύματα δεν παρακολουθούνται.

Με εκτίμηση,

Ιωάννα Σ.

Εάν η παραπάνω απάντηση σας φάνηκε χρήσιμη, κάντε κλικ στην επιλογή ‘’Σήμανση ως πολύτιμου’’.

3 άτομα βρήκαν χρήσιμη αυτήν την απάντηση

·

Ήταν χρήσιμη αυτή η απάντηση;

Συγνώμη, αλλά η ενέργεια δεν βοήθησε.

Τέλεια! Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

Πόσο ικανοποιημένοι είστε με αυτήν την απάντηση;

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας. Μας βοηθούν να βελτιώσουμε την τοποθεσία.

Πόσο ικανοποιημένοι είστε με αυτήν την απάντηση;

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

Καλημέρα Ιωάννα,

Σχετικά με το πρόβλημα που παρουσιάζεται κατά την εμφάνιση των μηνυμάτων στο κινητό σου, αρχικά σου συνιστούμε να κάνεις τα παρακάτω:

1. Έλεγξε και επιβεβαίωσέ μας εάν τα μηνύματα αυτά υπάρχουν μέσω της σελίδας https://mail.live.com

2. Έλεγξε εάν έχεις ακολουθήσει σωστά τα βήματα περιγράφονται εδώ προκειμένου να συνδέσεις το λογαριασμό σου στο τηλέφωνο: Προσθήκη λογαριασμού Outlook.com σε άλλη εφαρμογή αλληλογραφίας (βλ. ενότητα Τηλέφωνα Android)

3. Έλεγξε αν η σύνδεσή σου στο διαδίκτυο είναι ισχυρή. Αν πρόκειται για συνδεση 3G,  προσπάθησε να  συνδεθείς μεσω  Wi-Fi  και το αντίστροφο.

4. Τέλος, προσπάθησε να αποσυνδέσεις το λογαριασμό και να τον συνδέσεις εκ νέου στην εφαρμογή του Outlook.com, ακολουθώντας τις οδηγίες που θα βρεις στο σύνδεσμο που δίνεται παραπάνω.

Εάν το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται, θα χρειαστεί να μας παρέχεις κάποιες επιπρόσθετες πληροφορίες για καλύτερη κατανόηση του προβλήματος:

- Χρησιμοποιείς την εφαρμογή του Outlook.com ή  κάποια εφαρμογή (application) τρίτων μερών για να συνδέεσαι στο Outlook.com ή κάνεις είσοδο μέσω Web στο κινητό σου;

- Πότε παρουσιάστηκε το πρόβλημα για πρώτη φορά;

Tέλος, παρακαλώ έλεγξε το προσωπικό μήνυμα το οποίο σου απεστάλη και στο οποίο σου ζητούνται κάποιες επιμέρους πληροφορίες.

Σημείωση:Βεβαιώσου ότι όταν θα διαβάζεις το προσωπικό μήνυμα, είσαι συνδεδεμένη στο forum με το Microsoft λογαριασμό σου και ενημέρωσέ μας ότι έχεις απαντήσει σε αυτό κατά την επόμενη σου επικοινωνία με την υποστήριξή μας, καθώς τα προσωπικά μηνύματα δεν παρακολουθούνται.

Με εκτίμηση,

Ιωάννα Σ.

Καληπέρα

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω προλάβει να ελέγξω και τα 4 σημεία. 

Σίγουρα το 1, 3 είναι θετικά. ¨οσον αφορά πότε παρουσιάστηκε, η απάντηση είναι όταν άλλαξα τηλέφωνο. 

Δλδ από τη πρώτη στιγμή έτσι ήταν. Στο service τού καταστήματος απ' όπου το αγόρασα , μού είπαν ότι συμβαίνει συχνά, (να μην 'εχει συνδεθεί το outlook με το διακομιστή..ή κάπως έτσι) 

Από το κινητό χρησιμοποιώ την εφαρμογή outlook.com 

Ομως έχουν προκύψει νέα προβλήματα. 

Το lap top,   μου ζητάει να συνδεθώ με το hotmail των Windows 10.  Προχώρησα. 

Εβαλα ως λογαριασμό μου τον *** Η διεύθυνση email αφαιρέθηκε με σκοπό την προστασία των προσωπικών δεδομένων *** kai Λέει ότι γίνεται ηλεκτρονική αναζήτηση για τις ρυθμίσεις του διακομιστή....και ζητά να κάνω εγκατάσταση του Hotmail connector. 

Εξηγήστε μου γιατί αυτή η αλλαγή. Δεν γνωρίζω πώς να προχωρήσω και δεν κάνω κάτι μήπως χαθούν πληροφορίες, μηνύματα

Κάτι ακόμα: Στο ΤΗΛΕΦΩΝΟ  μού ζητήθηκε να κάνω Ενημέρωση. Δεν μπορούσα να κάνω καμία ενέργεια, εαν δεν προχωρούσα σε ενημέρωση..  Μόλις πήγαινα να στείλω μνμ, πχ, η οθόνη γέμιζε με την εντολή, συγχρόνως αναφέρθηκε ότι 'υπάρχει πιθανότητα' να αλλάξει κάτι μετά την ενημέρωση και να κάνω copy σε ότι θεωρούσα σημαντικό..  Έκανα αυτό που μου ζητήθηκε, ΑΛΛΑ το τηλέφωνο άλλαξε τελείως σε ορισμένα πράγματα !!!! Ας πούμε , κατάργησε το λογαριασμό μου hotmail και κράτησε τον gmail. Πηγαίνοντας στα mails μου ,συμβαίνει κάτι παράδοξο!!!! τα e-mails του hotmail εμφανίζονται μαζί με mails του gmail,  και αντιστρόφως.. Είναι πάντα συνδυασμένα . Όποιο λογαριασμό  και να ζητήσω , τα ίδια mails φαίνονται !!   

Επίσης τα emoticons είναι διαφορετικά, επίσης 2 apps δεν φορτώθηκαν ( Wayn, Earth) , ενώ 'μπήκαν΄ νέα apps , φυσικά χωρίς να το ζητήσω, όπως το S Health .. Οι φωτογραφίες χάθηκαν σχεδόν όλες, έμειναν κάποιες εδώ κι εκεί .. Αυτό ΔΕΝ είναι απλή Ενημέρωση, εμένα μου μοιάζει λές και ζήτησα format.  Αν είναι δυνατόν !!!

Μήπως ξέρετε γιατί συνέβη? Πήγα σε 2 τεχνικούς στη Cosmote και δεν είχαν ιδέα , (ούτε γι' αυτό που σας ρώτησα στο 1ο μήνυμα) , ούτε τώρα !!!    Υπόψιν ότι το τηλέφωνο το έχω μόλις 1 μήνα !! 

Μήπως γνωρίζετε για ποιό λόγο απαιτήθηκε η 'ενημέρωση' και τι θα μου προτείνατε να κάνω?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Τ.Τόμπρου


Ήταν χρήσιμη αυτή η απάντηση;

Συγνώμη, αλλά η ενέργεια δεν βοήθησε.

Τέλεια! Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

Πόσο ικανοποιημένοι είστε με αυτήν την απάντηση;

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας. Μας βοηθούν να βελτιώσουμε την τοποθεσία.

Πόσο ικανοποιημένοι είστε με αυτήν την απάντηση;

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

Καλημέρα Ιωάννα,

Eυχαριστούμε για τις πληροφορίες που παρέχεις.

Καθώς κατά την παραπάνω επικοινωνία αναφέρονται πολλές πληροφορίες, οι οποίες αφορούν σε δύο διαφορετικά ζητήματα, για να μπορέσουμε να σε καθοδηγήσουμε περαιτέρω θα ήταν πιο εύκολο να ξεκινήσουμε την επίλυση του ενός προβλήματος και στη συνέχεια να προχωρήσουμε στο επόμενο.

Αναφορικά με το πρόβλημα που προκύπτει στο κινητό, μας ενημερώνεις ότι τα μηνύματα υπάρχουν μέσω της σελίδας https://mail.live.com αλλά δεν εμφανίζονται στο τηλέφωνο. Επιπλέον, όπως αναφέρεις το πρόβλημα ξεκίνησε μετά από κάποια ενημέρωση. Σε αυτήν την περίπτωση σου συνιστούμε να απεγκαταστήσεις τις τελευταίες ενημερώσεις και να ελέγξεις εάν το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται.

Επίσης, θα χρειαστεί να μας παρέχεις τις εξής πληροφορίες για καλύτερη κατανόηση του ζητήματος:

1. παρακαλώ ενημέρωσέ μας για τον τρόπο με τον οποίο έχεις συνδέσει το λογαριασμό σου στο τηλέφωνο (POP, IMAP , Εxchange Active Sync);

2. το πρόβλημα προκύπτει κατά τη σύνδεση μέσω 3G ή μέσω Wi-Fi ; Εάν το πρόβλημα προκύπτει μόνο κατά τη σύνδεσή σου σε 3G ή Wi-Fi, τότε σου συνιστούμε να επικοινωνήσεις με τον πάροχο δικτύου, καθώς το πρόβλημα ενδεχομένως να οφείλεται σε κάποια ρύθμιση η οποία αποκλείει τη δυνατότητα σωστής λειτουργίας.

3. τι ακριβώς εννοείς λέγοντας ότι το τηλέφωνο κατήργησε το λογαριασμό Hotmail και κράτησε τον Gmail; Πόσους λογαριασμούς έχεις συνδεδεμένους στο τηλέφωνο;

4. προσπάθησε να επεγκαταστήσεις την εφαρμογή του Outlook.com και στη συνέχεια να την προσθέσεις και πάλι. Ενημέρωσέ μας για το αποτέλεσμα.

Θα ήθελα επιπλέον να σε ενημερώσω ότι καθώς η συσκευή που χρησιμοποιείς ανήκει σε πάροχο τρίτων μερών, δε μπορούμε να γνωρίζουμε σχετικά με τις ενημερώσεις του συστήματος καθώς και να παρέχουμε περαιτέρω βοήθεια αναφορικά με προβλήματα που παρουσιάζονται στη συσκευή. Σε αυτήν την περίπτωση το μόνο πρόβλημα που μπορούμε να επιλύσουμε από τη μεριά μας είναι αυτό του συγχρονισμού. Εάν αντιμετωπίζεις περαιτέρω προβλήματα με τη χρήση του τηλεφώνου, θα χρειαστεί να απευθυνθείς σε κάποιον τεχνικό ή στην αντίστοιχη υποστήριξη για Android συσκευές.

Τέλος, παρακαλώ έλεγξε και πάλι το προσωπικό μήνυμα το οποίο σου απεστάλη και απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις που σου θέτονται προκειμένου να προβούμε σε περαιτέρω διερεύνηση.

Με εκτίμηση,

Ιωάννα Σ.

Εάν η παραπάνω απάντηση σας φάνηκε χρήσιμη, κάντε κλικ στην επιλογή ‘’Σήμανση ως πολύτιμου’’.

Ήταν χρήσιμη αυτή η απάντηση;

Συγνώμη, αλλά η ενέργεια δεν βοήθησε.

Τέλεια! Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

Πόσο ικανοποιημένοι είστε με αυτήν την απάντηση;

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας. Μας βοηθούν να βελτιώσουμε την τοποθεσία.

Πόσο ικανοποιημένοι είστε με αυτήν την απάντηση;

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας.

 
 

Πληροφορίες ερώτησης


Τελευταία ενημέρωση Μαρτίου 18, 2024 Προβολές 3.680 Ισχύει για: