Klíč pro Windows 10 po upgrade z Windows 7/8

Proletěl jsem to zde , ale nenašel odpověď na tohle:

• mám krabicovku Windows 7 nebo 8/8.1 , při instalaci se zadával product key
  • nainstaluji upgrade na Windows 10, zdarma  a budu mít na ně tím pádem legální licenci
  • po případné havárce už přímo nainstaluji čisté Windows 10, kde ale pro ně získám product key? Bude pasovat ten z Windows 7/8/8.1?

Teď jsem to zkoušel, ale při upgrade se mi žádný nový klíč, který bych pak mohl použít při čisté instalaci Windows 10 nezobrazil a nenašel jsem ho.

Informace o otázce

Poslední aktualizace listopadu 16, 2019 Zobrazení 1 776 Vztahuje se na:
Odpověď
Odpověď

Dotaz: Co se stane, pokud změním konfiguraci hardware mého zařízení s Windows 10?

Odpověd: Pokud se výrazným způsobem (výměna základní desky) změní konfigurace zařízení s Windows 10, může být požadována reaktivace na tomto zařízení. Je to stejné chování, jako na předchozích verzích systému Windows (např. Windows 7 a Windows 8). Nabídka bezplatného upgrade se nevztahuje na aktivaci Windows 10 za situace, kdy změna hardware resetuje stav aktivace.

Nabídka bezplatného upgrade je platná pro zařízení, na kterém byl upgrade proveden. V podstatě získáváte zdarma nepřenosnou licenci Windows 10 pro dané zařízení. Původní licence Windows vám však zůstává a pokud z důvodu změny HW nebude možné Windows 10 opět aktivovat, můžete se k němu vrátit. Pochopitelně si budete moci zakoupit novou licenci Windows 10.

Opět zde není žádná velká změna v porovnání s jiným nepřenositelnými licencemi Windows. Umožní vám to zdarma využívat nejnovější systém Windows 10 po celou dobu životnosti daného zařízení.

S přáním pěkného dne,
Patrik

Vyřešili jste tento problém?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme, že jste toto označili jako odpověď.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Jak jste byli spokojeni s touto reakcí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.