Defender

Dobrý den.

Mám takový dotaz. Nedávno jsem zjistil, že když přejdu do Centrum zabezpečení v programu windows defender a kliknu na ochrana před viry a hrozbami, objeví se upozornění, že - Váš správce IT omezil přístup k některým oblastem této aplikace a položka, ke které jste se pokusili získat přístup, není k dispozici. O další informace požádejte IT technickou podporu. Přitom mám normální klasický domácí pc, Windows 10. Dříve jsem si mohl dělat kontroly běžně sám, teď mi to píše tohle. V případě, že odkliknu ok, jako že chápu a znova kliknu na ochranu před viry a hrozbami, ukáže se mi - ochranu před viry a hrozbami spravuje vaše organizace. Nějak nechápu, proč mi to píše a proč nemůžu provádět v defenderu rychlou kontrolu. V oddělení řízení aplikací a prohlížečů - zkontrolovat aplikace a soubory, mi to zase píše - toto nastavení spravuje váš správce. Žádné velké změny jsem v pc nedělal a vše funguje. Jen mě zaráží tyto věci, které tam dříve nebyly napsány. Asi před půl rokem jsem dělal přeinstalaci windows 10. I pak bylo vše ok a kontroly jsem mohl dělat sám.  Ale před několika týdny jsem zjistil toto. Navíc mi každý den vyskočí upozornění na antivirovou ochranu, po rozkliknutí se otevře možnost antivirové ochrany defender, ale je vypnutá a nejde zapnout. Nicméně pc pracuje zdá se normálně. Může mi někdo poradit co s tím, nebo jestli je to normální?

Děkuji předem za pomoc a odpověď.

Alex

* Zkuste nižší číslo stránky.

* Zadejte pouze čísla.

* Zadejte pouze čísla.

Ahoj Alexi,

pokusím se ti pomoci s tímto případem.

V první řadě bych se tě chtěl zeptat na pár informací o tomto operačním systému na tvém počítači. Měl bys šanci poskytnout verzi, číslo sestavy a edici Windows 10, kterou používáš na tomto počítači? Napiš prosím příkaz winver do vyhledávacího okna na hlavním panelu a opiš informace o sestavě, verzi a edici Windows 10 do své odpovědi.

Dále, byl tento počítač v minulosti připojen do pracovní skupiny a nebo v doméně? Toto zjistíš v Kontrolním panelu - Systém - Systém a zabezpečení - Systém - Jméno počítače - nastavení domény a nebo pracovní skupiny.

Kde všude máš napsánu tuto hlášku o nastavení, které jsou spravovány oganizací? 

Používáš antivirový prgram třetí strany a nebo jen vestavěný Windows Defender?

Těším se na další informace o tomto případu!

Petr

Pokud Vám tato odpověď pomohla vyřešit Váš problém, prosím označte ji jako řešení tohoto problému.

Tato odpověď byla užitečná 1 osobě

·

Byla tato odpověď užitečná?

Je nám líto, že to nepomohlo.

Skvělé! Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Jak jste byli spokojeni s touto odpovědí?

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu, pomůže nám zlepšit náš web.

Děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Ahoj Petře.

Děkuji ti za odpověď. Nejprve se omlouvám, že jsem obrázky fotil a neudělal printscreen. Dělal jsem to na rychlo a vůbec mě to nenapadlo. Co se týče tvých dotazů. Posílám další obrázky, včetně winver, jak jsi mi psal. Je tam myslím vše, kde se něco zobrazuje, přiložil jsem i složky, kde se píše, že vše funguje ok. Co se týče pracovní skupiny nebo domény, o tom nic nevím. Používám pc doma normálně přes wifi. Jiný antivir nepoužívám. Od doby co mám W10, tak jsem byl spokojený s defendrem.

Napadlo mě ještě. Udělal jsem před několika týdny nový účet na mém pc pro přítelkyni, aby nemusela chodit a pracovat přes můj. Může to mít na to vliv?

Děkuji za další odpověď.

Alex

Ahoj Alexi,

pokusím se ti pomoci s tímto případem.

V první řadě bych se tě chtěl zeptat na pár informací o tomto operačním systému na tvém počítači. Měl bys šanci poskytnout verzi, číslo sestavy a edici Windows 10, kterou používáš na tomto počítači? Napiš prosím příkaz winver do vyhledávacího okna na hlavním panelu a opiš informace o sestavě, verzi a edici Windows 10 do své odpovědi.

Dále, byl tento počítač v minulosti připojen do pracovní skupiny a nebo v doméně? Toto zjistíš v Kontrolním panelu - Systém - Systém a zabezpečení - Systém - Jméno počítače - nastavení domény a nebo pracovní skupiny.

Kde všude máš napsánu tuto hlášku o nastavení, které jsou spravovány oganizací? 

Používáš antivirový prgram třetí strany a nebo jen vestavěný Windows Defender?

Petr

Ahoj Alexi,

snímky obrazovky nebyly přidány, bohužel.

Může to souviset s chybou CPS uživatele, kterou jsem nahlašoval včera tak, aby byla tato odstraněná co nejrychleji.

Pokud bys nebyl schopen přidat ke své odpovědi snímky obrazovky, nahraj tyto prosím na svůj účet OneDrive a to pomocí tohoto postupu zde a poskytni odkaz ke sdílení ve své odpovědi. 

Pokud možno, pokus se s přítelkyní ověřit stav věcí s jejím účtem u společnosti Microsoft tak, abychom věděli víc o případné příčině tohoto chování.

S pozdravem,

Petr

Pokud Vám tato odpověď pomohla vyřešit Váš problém, prosím označte ji jako řešení tohoto problému.

Snímky jsem zde posílal 2x, nechápu, proč to tady není. Zkusím to ještě jednou, případně to hodím na one drive.

Jinak mi přišla rada na stránce PC poradna, kopíruji zde. Je možnost udělat toto?

Windows Defender může nastavit kdejaký čistič nebo utilitka, která si myslí, že jeho vypnutí prospěje uživateli.
Starají se o to politiky (jsou uloženy v registrech)
Jakmile politika existuje (existuje zápis v registrech), tak počítač nedovolí ruční nastavování, protože je "spravován"

Spust příkazové okno DOS jako správce a v něm pak postupně tyto 3 příkazy:

reg delete "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SecurityHealthService" /v Start /f 
reg delete "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender" /v DisableAntiSpyware /f
reg delete "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection" /v DisableRealtimeMonitoring /f

Klidně to můžeš přes regedit udělat ručně.

·

Posílám ještě zbytek fotek, pokud se teda odešlou a celý odkaz z pc poradny.

Windows Defender může nastavit kdejaký čistič nebo utilitka, která si myslí, že jeho vypnutí prospěje uživateli.
Starají se o to politiky (jsou uloženy v registrech)
Jakmile politika existuje (existuje zápis v registrech), tak počítač nedovolí ruční nastavování, protože je "spravován"

Spust příkazové okno DOS jako správce a v něm pak postupně tyto 3 příkazy:

reg delete "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SecurityHealthService" /v Start /f 
reg delete "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender" /v DisableAntiSpyware /f
reg delete "HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender\Real-Time Protection" /v DisableRealtimeMonitoring /f

Klidně to můžeš přes regedit udělat ručně.

Tak fotky se zde neodeslaly, takže posílám ještě odkaz na OneDrive.

https://1drv.ms/f/s!AmGezaDuTZyPjXowOKID47m-qG8z

Ahoj Alexi,

děkuji za tyto informace.

z poskytnutých snímků obrazovky není zcela jasné, jestli je zařízení připojeno v doméně a nebo ne. Také bych potřeboval zjistit, jestli tvá přítelkyně nepřipojila účet, patřící firmě a nebo škole, což by poté vysvětlilo toto chování.

Dále, otestuj prosím tyto kroky:

• Otevři nastavení Windows 10 Klávesa Windows + I
  • Klikni na Soukromí a poté na Zpětnou vazbu a diagnostiku

• V sekci Diagnostika a Uživatelské data se přesvěč, jestli je zvolená možnost Rozšířené a nebo vyšší. Zcela jistě neponechávej toto nastavení na Základní diagnostice.

• Ověř prosím, jestli je tato chyba vyřešená a nebo ne.

Pokud by tyto kroky nepomohly, prosím proveď tento postup níže.

• Napiš regedit do vyhledávacího okna na Hlavním panelu a spusť editor registrů.
  • Vyhledej tento klíč (adresář) v registrech:

Local Machine\Software\Policies\Microsoft\Windows Defender

• Klikni pravým tlačítkem na myši na nalezený adresář Windows Defenderu a zvol možnost Exportování tohoto adresáře.
  • Ulož jej prosím na plochu a nebo na další vhodné místo, tak abys ho mohl později dohledat. Toto je v podstatě záloha pro tebe.
  • Přejdi zpět do editoru registrů, znovu klikni pravým tlačítkem na adresář Windows Defenderu a v tomto případě zvol možnost Smazat (delete).
  • Restartuj počítač a ověř, zdali tento krok pomohl s řešením tohoto případu a nebo ne.

Dej nám prosím vědět, jak dopadly tyto kroky, abychom ti mohli popřípadě pomoci dále.

S pozdravem,

Petr_S

Tato odpověď byla užitečná 4 lidem

·

Ahoj.

Vyzkoušel jsem obě rady, které jsi mi napsal. Zabralo to až u té druhé. Vypadá to, že už je vše v pořádku. Oznámení zmizelo, mohu i sám zapnout kontrolu. Jen v jednom případě se oznámení stále ukazuje. Posílám fotku kde. Snad půjde vyřešit i to.

·

Ahoj Alexi,

jsem moc rád, že má rada částečně pomohla.

Pokud vytvoříš nový místní účet podle tohoto návodu, zobrazuje se ti stále tato chyba a nebo ne?

Jak s těmi účty, podíval jsi se do Nastavení, Uživatelské účty - Informace o účtech?

Těším se na další informace!

Petr

* Zadejte pouze čísla.

* Zadejte pouze čísla.

Informace o otázce

Poslední aktualizace března 24, 2021 Zobrazení 2 828 Vztahuje se na: