uygulamalarwin 10 varsayılan bir uygulama sıfırlandı hatası

win 10 pro  kullanıyorum  (varsayılan bir uygulama sıfırlandı ) hatası alıyorum örneğin bir resim açmak istiyorum FOTOĞRAFLAR uygulaması ile program açılıp hemen kapanıyor sorunu çözmem için acil yanıt yazarmısınız... Teşekkürler

Merhaba FarukYILDIRIM ,

Windows Yardıma hoş geldiniz.

Sorunuzla ilgili olarak, Windows 10 uygulamalar sorun gidericiyi kullanmanızı rica ediyorum. Sorununuzun devamında herhangi bir hata kodunu bize bildiriniz. Mümkünse sorununuzu detaylı olarak (sorunun ne zaman başladı, sorundan önce herhangi bir değişiklik yada uygulama yüklendi mi) belirtiniz.

Windows ile herhangi bir sorununuzda tekrar iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Saygılarımla,

Metin

< Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa "yanıt olarak işaretle"butonuna tıklayınız.>

1 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Bu yanıt yararlı oldu mu?

Yardımcı olmadığı için üzgünüz.

Harika! Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Bu yanıttan ne kadar memnun kaldınız?

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

merhaba yanıtınız için teşekkürler .fakat herhangi bir resme sağ tıklayıp birlikte aç sonra fotoğraflar uygulamsını seçiyorum uygulama açılıp hemen kapanıyor sorun giderici sorun belirleyemedi .acil şekilde yanıt lütfen .                 

teşekkürler  

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Geri bildiriminiz sitemizi geliştirmemize yardımcı olmaktadır.

Merhaba FarukYILDIRIM,

İlk olarak, Windows'da temiz önyükleme gerçekleştirme makalesindeki adımları uygulayın ve Windows'u temiz önyükleyerek başlatınız. Ardından:

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak Windows tuşu + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda; BURADA yer alan dosyayı masaüstüne indirip, sıkıştırılmış dosyadan çıkartınız. Çıkarttığınız Allupdate.bat dosyasına sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile çalıştırınız. İşlem tamamlanıp, DOS ekranı kapandıktan sonra test ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda; Windows tuşu + S tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye aşağıdaki komutları sırasıyla girerek ENTER tuşuna basınız.

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Problem giderilmez ise; sisteminizde yüklü olan antivirüs programınız mevcut ise kaldırıpbilgisayarınızı yeniden başlatınız. Bundan da netice alamazsanız; yeni bir Windows kullanıcı profili oluşturup test ediniz.

<Bu ileti veya öneriler size yardımcı olduysa “Yanıt olarak işaretle” butonuna tıklayınız.>

İletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Microsoft Türkiye Topluluk Moderatörü
Microsoft Yardım ve Destek Birimi

Microsoft Community, Microsoft TechNet, Microsoft Developer Network Türkiye

22 kişi bu yanıtı yararlı buldu

·

Soru Bilgisi

Son Güncelleştirme: Nisan 30, 2023 Görüntüleme: 4.343 Şunlara uygulanır: