Uprawnienia administratora a kontrola konta w systemie Windows 10

Witam. Posiadam system Windows 10 w wyniku aktualizacji z Windows 7 Home. Mam jednak problem z uprawieniami administracyjnymi na moim koncie. Niby mam administratora, a jednak aplikacje muszę uruchamiać jako administrator. Z niektórymi mam problem, ponieważ nie mają uprawnień do manipulowania plikami, a co za tym idzie nie funkcjonują tak jak powinny. Żeby nie być gołosłownym chodzi mi tutaj o aplikację Github, która nie może dokonać synchronizacji skryptów, ponieważ nie ma dostępu do plików w których ma prawdopodobnie dane dotyczące synchronizowanego folderu. Drugim przykładem może być chociażby Notepad++. Jednak z nim nie ma aż takiego problemu, ponieważ wystarczy go uruchomić z menu kontekstowego jako administrator (tyle, że jest to troszkę uciążliwe). Wymienione wyżej problemy znikają, jeśli w rejestrze systemu Windows całkowicie wyłączę kontrolę konta. W sensie: nie wystarczyło przeciągnąć suwak w ustawianiach na "nigdy" tylko musiałem jeszcze w rejestrze dać EnableLUA = 0. To pomogło, jednak teraz nie działają mi aplikacje metro (wyświetla się komunikat, że muszę włączyć kontrolę konta). Moje pytanie brzmi czy da się to jakoś pogodzić? Chciałbym móc korzystać z nowych aplikacji, a przy tym mieć pełną swobodę pracy. Znajomy korzystający w z Windows 10 Pro twierdzi, że nie ma takich problemów. Czy to może być związne z wersją systemu, albo jakimś błedem? Z góry dziękuję za pomoc. 

Odpowiedź
Odpowiedź

ja proponuję pobawić się w ręczne ustawianie uprawnień dla konkretnych folderów - najlepiej wyłączyć specjalne uprawnienia i powinno śmigać

specjalne, lub uprawnienia dla konta SYSTEM [niestety nie wiem jakie nazwy występują w Windows 10] powoduja że system potrafi robić co powinien kiedy mu program każe - jeśli w 10 coś się z tym zmieniło może być że to jest problem -

dobrze napisane programy w windows ASP.NET miały to wbudowane ponieważ pomagało to uniknąć właśnie takich problemów o jakich piszecie -

istniało też coś takiego jak twórca właściciel, tego wiem że nie ma już w 10...

ale najlepsza opcja to wyłącz indeksowanie plików... wszędzie gdzie to możliwe - zobaczysz wtedy gdzie są takie ustawienia nadane, ale zajmuje to czasu a czasu, więc poprostu usuń wszystkie konta... zrób parę resetów na wbudowanym adminie, pomajstrój w Active Directory i wtedy utwórz konta administratora i ukryj to wbudowane [ net user administrator /active:no - w starszych systemach, jak jest w 10 nie wiem]

powinno zadziałać,

jeśli nie, musisz nadać uprawnienia do folderów jakie chcesz obsługiwać... albo najlepiej jakbyś miał partycję tylko do programów i tam nadał uprawnienia dla całego dysku, po wyłączenie indeksowania tego dysku, żeby windows nie zapamiętał poprzednich ustawień dla tych plików w rejestrze, bo nie powtórzy budowania rejestru po zmianie uprawnień i będą sprzeczne informacje - jeśli nadanie uprawnień dla całej partycji pomoże wtedy możesz sobie indeks włączyć ponownie....

natomiast nie rozumiem dlaczego to nie działa u ciebie - czy miałeś usługę indeksowania włączoną w poprzednim windowsie???

Liczba osób, które uznały tę odpowiedź za pomocną: 15

·

Czy ta odpowiedź była przydatna?

Przykro nam, że odpowiedź nie była pomocna.

Świetnie! Dziękujemy za opinię.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię. Pomoże nam ona w ulepszeniu witryny.

W jakim stopniu zadowala Cię ta odpowiedź?

Dziękujemy za opinię.

 
 

Informacje o pytaniu


Ostatnio aktualizowane: stycznia 26, 2024 Liczba wyświetleń: 10 708 Dotyczy: