Windows7 update hiba: 800736B3 kód

Üdvözlet!

Kérném a segítségüket a következő Windows 7 update hibával kapocslatosan:

2010. április óta 52 db fontos frissítést talált, melyeket minden számítógép leállításkor installál.  Lefut az installáció pár perc alatt, de sajnos sikertelenül.. A laptop vásárlását követő 2 hónapig rendesen működött a win update.

A hibakód minden egyes próbálkozásnál 800736B3.

Manuálisan is próbáltam egyes update-ket feltenni azt sem engedi..

íme 3 példa az 51-ből amelyek nem települnek a fontos frissítéseimből:

-Frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB2487426)
-Összegző biztonsági frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszeren használható ActiveX-tiltóbitekhez (KB980195)
-Összegző frissítés a Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez készült Media Center összetevőhöz (KB2284742)

Amiket elvégezte, hogy javítsam a problémát, de nem vezettek megoldásra:

  • msconfig.exe cleanboot.. ;
  • System Update Readiness Tool letöltése és telepítése;
  • sfc /scannow használata

Ezen kívül szerettem volna ahttp://onecare.live.com/site/en-us/center/howsafe.htm honlapon futtatni egy ellenőrzést, de ezt sem engedi..

 

A rendszerem: Windows 7 home premium (6.1(build 7600)) laptoppal kapott oem szoftver

Feltettem különböző mallware keresőket, adaware-t, a windows saját security essencialt, jelenleg avira víruskereső is van fent.

Elolvastam az angol nyelvű ajánlásokat is a microsoft socialon, de ennél többet nem tudtam meg.

Kérem segítsenek  ez ügyben, mert a frissítések kellenének és a leállítás utáni frissítési idő minden napi kivárása is unalmas már :(

Válasz
Válasz

Találkoztam már a szóban forgó hibakóddal (jelentése: A hivatkozott szerelvény nincsen telepítve az Ön számítógépén), de általában csak 1-2 frissítésről volt szó.

Első lépésben látogassa meg az alábbi weboldalt és futtassa a Fix it javítást:

http://support.microsoft.com/kb/971058/

Ha ezután is fennáll a hiba, nyissa meg a Start menü, Vezérlőpultot. Válassza a Hibaelháritást, majd a Rendszer és biztonság résznél A Windows Update problémáinak megoldása opciót. Mit ír ki a hibaelhárítás?

Említette, hogy lefuttatta a system update readiness toolt. Ez az eszköz logokat készít a C:\Windows\Logs\CBS könyvtárba Checksur és Checksur.persist néven. Nyissa meg ezeket, és illessze be őket, ha az utolsó sor nem No errors found.

Ajánlatos lefuttatni még egy checkdisk parancsot is. Parancssort nyissa meg úgy, hogy jobb kattintás, Futtatás rendszergazdaként, majd írja be az alábbi parancsot:

chkdsk /r /f

A következő újraindításkor lefut az ellenőrzés, ha az Igent választja a feljövő kérdésre.

Általánosan felhívnám a figyelmét, hogy több vírusirtó egyidejű jelenléte több problémát okozhat a rendszerben, mint hasznot. Ajánlatos egyidejűleg 1 vírusirtót telepíteni, mely teljeskörű védelmet nyújt. Természetesen időnként futtatható antispyware program is, de ekkor más vírusirtó ne fusson.

Több olyan esetet találtam, ahol a javító telepítés segített csak, illetve ha erre nem volt lehetőség, a tiszta telepités. Meg szeretném kérdezni, hogy kapott e telepítő médiát a rendszerhez?

PT

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését!

 
 

Kérdés adatai


Utolsó frissítés: január 31, 2021 Megtekintések: 1 591 A következőkre vonatkozik: