Programok, alkalmazások telepítése

Szerettem volna telepíteni a D-Link WEB kamerámat a Wondows 10 Pro rendszerben, és a gyári CD-ről szeretném indítani a telepítést, de minden kísérletemnél kiírja a gépem: "A rendszer letiltotta ezt a programot a számítógép védelme érdekében."

"A rendszergazda megtiltotta Önnek ezen alkalmazás futtatását. Kérje a rendszergazda segítségét."

Könyörgöm, én vagyok a rendszergazda! Mi és hol van letiltva? Hogyan tudom ezt átállítani?  Miként tudok az ilyen értelmetlen üzenetektől és hibáktól megszabadulni?

Válasz
Válasz

Üdv Germán Szilveszter!

Köszönjük visszajelzésed. Próbáld meg a következő lépéseket is:

  1. Tiltsd le a futó vírusírtó programot ideiglenesen.
  2. Fejlesztői mód beállítása:
    • Lépj a Start > Gépház > Frissítés és biztonság > Fejlesztőknek menüpontra és tegyél jelölést a Fejlesztői mód elé, majd a megjelenő kérdés esetén válaszd az Igen megerősítést.
    • Teszteld a program futtatását.
  3. Amennyiben a Windows 10 kiadása Pro, úgy ellenőrizd a Helyi biztonsági házirend beállítását:
    • Nyomd le a Windows+X billentyűket és írd be a secpol.msc parancsot, majd kattints az OK gombra.
    • Lépj a bal oldali mezőben a Biztonsági beállítások > Helyi házirend > Biztonsági beállítások mappához.
    • A jobb oldali mezőben megjelenő listán kattints a duplán a Felhasználói fiókok felügyelete: Csak aláírt és érvényesített végrehajtható fájlok jogosultságszintjének emelése elemre és próbáld meg mindkét beállítással tesztelni az alkalmazás futtatását, tehát mind a Letiltva és Engedélyezve opció használatával.
  4. Ha még mindig nem járnál sikerrel, úgy próbáld meg a kérdéses illesztőprogram legújabb verzióját letölteni a webkamera gyártói oldaláról.
  5. Legvégül megpróbálhatod az illesztőt a Beépített rendszergazdai fiók segítségével telepíteni:
    • Nyomd le a Windows+X billentyűket, majd válaszd a Számítógép-kezelés elemet a listán.
    • A bal oldali mezőben lépj a Rendszereszközök > Helyi felhasználók és csoportok > Felhasználók mappára.
    • Kattints duplán az Administrator Built-in accountra és távolítsd el a jelölést A fiók le van tiltva előtti jelölőnégyzetből.
    • Jelentkezz át ebbe a fiókba és hajtsd végre a telepítést. Majd amint ez megtörént jelentkezz vissza a normál rendszergazdai fiókodba és a fenti lépéseket megismételve tiltsd a beépített rendszergazdai fiókot.

Reméljük, tudtunk segíteni és kérjük, jelöld válaszként bejegyzésünket amennyiben a megoldáshoz hozzásegített. Esetleges kérdések esetén a Community keretében pedig továbbra is rendelkezésedre állunk!

Köszönjük!

Roland_KU

20 személy hasznosnak találta ezt a választ

·

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését!

 
 

Kérdés adatai


Utolsó frissítés: április 17, 2024 Megtekintések: 11 579 A következőkre vonatkozik: