Telepítési adathordozó készítése a Windows 8.1 rendszerhez

Jelenleg Windows 8.1 rendszerem van, de szeretném a rendszert felfrissíteni vagy újratelepíteni. A Windows 8.1 rendszerhez az alábbi módok egyikén jutottam hozzá:

  • (A) Windows 8 előtelepített (OEM) változatát frissítettem Windows 8.1-re a Windows Áruházon keresztül.
  • (B) A Windows 8 rendszert külön megvásároltam, tehát rendelkezem termékkulccsal, majd a Windows Áruházon keresztül frissítettem Windows 8.1-re.
  • (C) A Windows 8.1 OEM, előtelepített változatával ellátott számítógépet vásároltam.
  • (D) Megvásároltam a Windows 8.1 rendszert a Microsoft-tól és termékkulccsal rendelkezem.

Hogyan tudok telepítő médiát készíteni, mellyel elvégezhetem a Windows felújítását, alaphelyzetbe állítását vagy akár a tiszta telepítést?

Válasz
Válasz

A Telepítési adathordozó készítése a Windows 8.1 rendszerhez című Microsoft weboldalon lévő Adathordozó létrehozása gombra kattintva elérhető egy eszköz, melynek segítségével letölthető a Windows 8.1 számodra szükséges lemezképe, hiszen választható a kiadás, a nyelv és a bit verzió. A cikk leírása alapján kérjük, vedd figyelembe, hogy a jelenleg használt és letölteni kívánt Windows 8.1 rendszerek nyelvének és kiadásának azonosnak kell lennie az aktiválás sikerességének érdekében.

Attól függően, hogy előtelepített (OEM) vagy „dobozos”, külön vásárolt Windows 8 és/vagy 8.1 rendszerről beszélünk-e, az alábbiakban részletezett módon lehetséges és javasolt az adathordozó létrehozása:

  1. Amit az előtelepített (OEM) Windows rendszerekről röviden tudni érdemes:
    • Először is érdemes tisztázni, hogy az OEM Windows verziók előtelepítését mindig a számítógépgyártó hajtja végre saját specifikációi szerint a rejtett, ún. Helyreállítási partícióra (Recovery Partition), így ehhez telepítőlemez alapértelmezettként nem jár, hiszen erről a partícióról visszaállítható a Windows rendszer a gyári alaphelyzetbe, amely gyakorlatilag az adataid elvesztésével és a Windows tiszta telepítésével ér fel. A visszaállítás módjáról a gyártói weboldalon vagy a készülékhez csatolt használati útmutatóban találhatsz információt.
    • A Windows 8/8.1 rendszerek esetén termékkulcs sem jár látható formában, hiszen az a BIOS-ba égetve található meg, mellyel az aktiválás automatikusan megtörténik, míg régebbi Windows rendszerek esetén a számítógépen lévő ún. COA matricán található meg a termékkulcs.
    • Ha a rejtett Helyreállítási partíció (Recovery Partition) sérül vagy törlésre kerül, esetleg a HDD cseréje jön szóba, akkor az előtelepített Windows rendszerek esetében csak a számítógépgyártó - nem a Microsoft - tud segítséget nyújtani a helyreállítási partíció visszaállításában vagy telepítőlemez biztosításában. Így ez esetben javasoljuk, hogy keresd fel a gyártó támogatását, ahol  a garanciális feltételektől függően visszaállítják a rejtett helyreállítási partíciót, illetve elképzelhető, hogy egy minimális díj ellenében helyreállító/telepítő lemez is igényelhető.
    • Noha az előtelepített Windows 8 és Windows 8.1 rendszerek esetén elsősorban a gyártóhoz szükséges fordulni, ha a helyreállítási partíció sérül vagy törlésre kerül, ugyanakkor saját felelősségre használható az itt megadott módszer is az adathordozó létrehozására, ha a Windows 8 és 8.1 sima (Core) vagy Pro kiadásával rendelkezel. Megjegyzendő, hogy a számítógép gyártók számára kiadott Windows 8.1 with Bing lemezkép nem érhető el a letöltő eszköz segítségével és a Windows 8.1 Core kiadásával a BIOS-ba égetett termékkulcsod pedig nem működőképes. A telepítés során az aktiválás automatikusan megtörténik és elfogadja a Windows 8 termékkulcsot is. Illetve figyelmeztetésként érdemes megemlíteni, hogy az eredetileg előtelepített szoftvereket utólag a gyártó honlapjáról szükséges majd letölteni - amennyiben azok elérhetőek -, ha ezt az opciót választod.
  2. A külön megvásárolt, „dobozos” Windows 8 és Windows 8.1 rendszerek esetén teljesmértékben használható a megadott Adathordozó létrehozása eszköz. Az így készített telepítő média a Windows 8 termékkulcsokat is elfogadja, mellyel közvetlenül telepíthető a Windows 8.1 rendszer.
  3. A lemezkép segítségével elvégezhető A Windows felújítása és/vagy A számítógép visszaállítása alapállapotba is, mind az előtelepített, mind pedig a külön vásárolt Windows 8.1 rendszeren. Bővebb információt a következő A Windows felújítása vagy a számítógép visszaállítása alapállapotba, illetve egy adott időpontnak megfelelő állapotba című Microsoft leírásban olvashatsz, ahol természetesen a szükséges lépések is megtalálhatóak.
  4. Ha pedig tiszta telepítést szeretnél végrehajtani, úgy az Útmutató a Windows tiszta telepítéséhez című Microsoft leírás lépéseit kövesd.

16 személy hasznosnak találta ezt a választ

·

Hasznos volt ez a válasz?

Sajnáljuk, hogy ez nem segített.

Nagyszerű! Köszönjük visszajelzését!

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését, ez segít javítani az oldalon.

Mennyire elégedett ezzel a válasszal?

Köszönjük visszajelzését!

 
 

Kérdés adatai


Utolsó frissítés: január 9, 2024 Megtekintések: 3 857 A következőkre vonatkozik: